Öğrencilerimiz Güzel Sanatlar Fakültesinde derslere girmeye başladı

Mardin/Artuklu ilçesinde bulunan Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, Güzel Sanatlar Fakültesinde Derslere Girmeye Başladı.

MARDİN-Geçen Yıl Mardin Artuklu Üniversitesi ve kurumumuz Mardin/Artuklu ilçesinde bulunan Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezi arasında yapılan iş birliği protokolü kapsamında resim alanında eğitim gören öğrencilerimiz ile Artuklu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde üniversite öğrencileriyle beraber derse girme heyecanını yaşadılar. Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Başak ŞİRAY Hanım ve kurumumuz müdürü Ahmet GÖNENÇ’in yaptığı görüşmede bundan sonra öğrencilerimiz 15 günde bir resim alanındaki öğrencilerimiz üniversitede derslere girecekler.

Kurumumuz Müdürü Ahmet GÖNENÇ; “Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Başak ŞİRAY Hanım’a ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederek, henüz ilkokul çağındaki özel yetenekli öğrencilerimizin bu yaşlarda üniversite ile tanışmaları akademik hayatlarında olumlu bir etki yaratacak ve aynı alanda eğitim gören ağabey ve ablalarıyla aynı ortamda derse girmenin mutluluğunu yaşayacaklar ” dedi.
KANALI: Kültür/Sanat

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.