Yomra Merkez Ortaokulu e twinning ve web2 araçları

TRABZON- Yomra Merkez Ortaokulu öğrencileri 'Better Together' adlı Etwinning projesi kapsamında Etwinning ve Web2 araçlarını kullanmayı öğreniyor. Koordinatörlüğünü İngilizce Öğretmenimiz Neşe Yaylı'nın üstlendiği projemizin adı BETTER TOGETHER olup, projemiz Ekim ayında başlamış, Mayıs sonuna kadar devam edecektir. Projenin amacı: Türkiye'deki farklı yaş gruplarıyla çalışan İngilizce Öğretmenlerini bir araya getirerek, karşılıklı paylaşımda bulunmalarını, yardımsever, işbirlikçi, pozitif bir ortam oluşturmayı, 21.yüzyılın gerekliliği olan teknoloji kullanımını yaygınlaştırmayı, Web2 araçlarını ve Etwinning’i tanıtmayı amaçlamaktadır.

TRABZON- Yomra Merkez Ortaokulu öğrencileri 'Better Together' adlı Etwinning projesi kapsamında Etwinning ve Web2 araçlarını kullanmayı öğreniyor.
Koordinatörlüğünü İngilizce Öğretmenimiz Neşe Yaylı'nın üstlendiği projemizin adı BETTER TOGETHER olup, projemiz Ekim ayında başlamış, Mayıs sonuna kadar devam edecektir.
Projenin amacı: Türkiye'deki farklı yaş gruplarıyla çalışan İngilizce Öğretmenlerini bir araya getirerek, karşılıklı paylaşımda bulunmalarını, yardımsever, işbirlikçi, pozitif bir ortam oluşturmayı, 21.yüzyılın gerekliliği olan teknoloji kullanımını yaygınlaştırmayı, Web2 araçlarını ve Etwinning’i tanıtmayı amaçlamaktadır.
ÇALIŞMA SÜRECİ
Projemiz Ekim ayında başlayacaktır. Ekimden sonraki her ay belirtilen Web 2 aracıyla öğretmenler ve öğrenciler etkinlik hazırlayacaklar.
Ekim: Logo, poster tasarımı ve seçimi ( Canva, Postermywall, Graffiti Creator, Tagul, Graphic springs, logomaker) Üyelerin tanışması, öğrencilerin Twinspace’e kaydedilmesi
Kasım: Wordart
Aralık: Learning Apps
Ocak: ProProfs
Şubat : Powtoon
Mart : Plickers
Nisan : Okulların eşleştirilerek postayla birbirine öğrencilerin hazırladığı oyunları göndermesi
Mayıs : Proje çıktılarının hazırlanması ( e-book, Website )
BEKLENEN SONUÇLAR
İngilizce öğretiminde teknoloji kullanımı yaygınlaşacaktır. Ortaya çıkan ürünlerin linkleri her İngilizce öğretmeninin ulaşabileceği bir ortamda bir araya getirilerek paylaşılacaktır. Etwinning hakkında bilgi sahibi olmayanlar projede yer alarak portalı ve twinspace’i kullanmayı öğreneceklerdir.
KANALI: Etkinlik

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.