İZMİR- Urla Balıklıova Ortaokulu değerler eğitimi

İZMİR- Urla Balıklıova Ortaokulu, Değerler eğitimi kapsamında Harezmi'nin Anısına Algoritma Kodlama ve Robotik Tasarım Atölyesi Kuruyor.

İZMİR-Urla Balıklıova Ortaokulu, Eğitim Öğretim Yılında Değerler eğitimine yönelik, öğrencilerimize değerlerimizi kazandırmayı amaçlayan okul politikaları çerçevesinde Türk-İslam kültürüne mensup bilim adamlarını ve bilime kazandırdıklarını tanıtmak ve onları anmak amacıyla; Türk-İslam Bilim ve Kültür dünyasının seçkin üyelerinden biri olan, Algoritma ve Cebirin babası sayılan asıl adı Musa oğlu Mehmet olan (780-850) ve Özbekistan'da Harezm bölgesindeki Hive şehrinde doğan Hârezmî’nin anısına “Algoritma Atölyesi” kuruyor.
Bu atölyede; öğrencilerimizin sistematik ve alternatif düşünme becerisini geliştirmek, olaylar arasındaki bağlantıyı daha sağlıklı ve kolay görebilmelerini sağlamak amacıyla Algoritma, Programlama (Kod Yazma) ve Tasarlama eğitimi vermek istiyoruz.
Algoritma ve Kodlama eğitiminin hem eğlenceli hem de kolay öğrenilebilir olmasını sağlamak için Robotik Yazılım ve Tasarımsal örneklerle gerçekleştirmeği hedefliyoruz.
KANALI: Bilim/Teknoloji
  • Atölyenin kurulmasında bağışlarını esirgemeyen Kolin Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Naci KOLOĞLU'na teşekkürler.

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.