Pendik İlçe MEM ne Selami Çiçekve ekibinin okul meclis başkanın hayırlı olsun ziyareti

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin YILMAZ ve şube müdürleri; Öğrenci temsilcisi Ahmet ÇALIŞKAN, ilçe milli eğitim müdürüyle tanışmanın çok anlamlı olduğunu, okulda demokratik bir seçim olmasından ve müdürlüğü ziyarete getiren idarecilere ve okul müdürü Selami ÇİÇEK’e teşekkür etti. Müdür Selami ÇİÇEK ve ekibi okul başkanıyla birlikte ilçe milli eğitim şube müdürlerini ve şeflerini ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

İSTANBUL-Pendik Mesleki eğitim Merkezi İdarecilerinden ziyaret:
İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü yıllardır hizmet verdiği yerinden taşındı. Kaymakamlık binasında hizmet veren İlçe Milli Eğitim önce Kaymakamlık birimlerinin kendi binasına taşınmasıyla tek hizmet veren birim kurum olarak 1 yıl daha kaldığı binadan ayrıldı.
Bahçeli evlerde önceden yurt olarak kullanılan binanın bakanlıkça İlçe Milli Eğitim binasına dönüştürülmesi kararıyla binanın tamirat ve tadilatıyla eylülde hazır hale getirildi.
Yeni yerine taşınan İlçe Milli Eğitim müdürlüğüne mesleki eğitim merkezi yöneticileri hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
Mesem de yenilikler.
Okul müdürü Selami ÇİÇEK ve müdür yardımcıları 6764 sayılı kanunla yeni yapılan değişiklikler ve Mesleki Teknik Eğitimi Geliştirme Projesi kapsamında;
Açık öğretim okullarında okuyanların aynı zamanda meslek sahibi olmasıyla ilgili bakanlığın duyurusu hakkında bilgi verdi.

Mesleki eğitim merkezlerinin ustalık programlarına kayıt olanlar;
• Meslek öğrenirken ücret alır.
• İş kazaları ve meslek hastalıklarına karşı sigortalanır.
•Açık öğretimde aldığı dersleri saydırarak meslek lisesi diploması ve teknisyen unvanına sahip olur.
• 4 yılsonunda ustalık belgesi alarak kendi işyerinizi açabilir.
• İş yerini açarken KOSGEB’den 50 bin TL hibe ve 100 bin TL de faizsiz kredi desteği alabilir.
Milli Eğitim Bakanlığının yeni sloganının;
“MESLEĞİNİZİ EDİNİN, GELECEĞİNİZİ GARANTİ ALTINA ALIN”
olduğunu belirtti
Müdür yardımcısı Fevzi TÜRKMEN; Denklik (Önceki Öğrenme) ile ilgili değişiklikleri ve Anadolu Yakasının en çok müracaat alan okulu olarak Sultanbeyli, Tuzla, Kartal, Pendik ilçelerinin hatta Gebze, Darıca, Beykoz ilçelerinden gelenlere de destek ve yardımcı olunduğunu belirtti.
Müdür yardımcısı Şenay BİLİR, nakil gelenler ve önceki yıllardan kayıtlı öğrencilerin 460 kişi olduğunu, 18 ile 48 yaş arasında olduklarını, okula devam ettiklerini, kalfalık sınavına girerek belge alacaklarını belirtti.
Müdür yardımcısı Hasan OLĞUN; 6764 sayılı kanun gereği şubat ayından itibaren devam eden kayıtlarla birlikte TEOG sınav sonuçlarıyla gelen 460 öğrenciden 364 kayıt gerçekleştiğini, bölgenin en çok öğrenci kaydına sahip okul olduğunu, tüm öğrencilerin işyerine teşvik verebilmek için veri girişlerinin yapıldığını belirtti.

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin YILMAZ ve şube müdürleri;
Öğrenci temsilcisi Ahmet ÇALIŞKAN, ilçe milli eğitim müdürüyle tanışmanın çok anlamlı olduğunu, okulda demokratik bir seçim olmasından ve müdürlüğü ziyarete getiren idarecilere ve okul müdürü Selami ÇİÇEK’e teşekkür etti.
Müdür Selami ÇİÇEK ve ekibi okul başkanıyla birlikte ilçe milli eğitim şube müdürlerini ve şeflerini ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.