Denizli Çameli Güzelyurt İlkokulu - Ortaokulu Kitabını Getir, Ayracını Götür projesi

Denizli Çameli Güzelyurt İlkokulu - Ortaokulu olarak 2017-2018 eğitim-öğretim yılında kitabını getir, ayracını götür projesi başlattık.

DENİZLİ-Kitap okuma alışkanlığının yetersizliğinin ciddi bir sorun olduğu ülkemizde, bu alışkanlık ve bilincin uyandırılması, artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu zorunluluğun bir kültür halinde yerleşmesi durumunda; maddi ve manevi alanlardaki kalkınmamızın en önemli bir sacayağı da tamamlanmış olacaktır.
Dilini, dinini, tarih ve kültürünü öğrenip yaşayabilmenin yegâne yolu ancak okumaktan geçmektedir. Kitap okuma, aynı zamanda bir yaşam ve davranış biçimidir. Hal böyle olunca da “Beşikten mezara kadar okuyunuz” ilkesi; kavramamız ve uygulamamız gereken bir zorunluluk haline gelmektedir. Bilimsel araştırmalarda (BBC); gelişmiş ülkelerin, normal sosyal hayatta kullandıkları kelime dağarcığı, 60 bin ile 80 bin arasında olduğu belirlenmiştir. Bu durumda, “kitap okumamızın” zaruri bir ihtiyaç olduğu açıktır.
Bu sebepten Türkçe Öğretmenimiz Emine SOYKAN öncülüğünde "Kitabını Getir, Ayracını Götür" Projesi başlatılmıştır. Öğrencilerimiz okuduğu kitapları getirerek, okumadığı kitapları götürüyorlar. Öğrencilerimizin hazırladığı ayraçlardan seçerek hediyelerini alıyorlar. Projede emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.

Fotoğraflar için okulumuzun resmi web adresini ziyaret edebilirsiniz:
http://guzelyurtortaokulu.meb.k12.tr/ /> http://guzelyurtilkokulu20.meb.k12.tr/
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.