İnternet Güvenliği ve eTwinning Etiği

İnternet Teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte eğitim, iletişim, sosyal ve ekonomi gibi birçok alanda yenilikler olmuştur. Bu süreçte kişisel bilgilerimizin korunması, İnternetin riskleri, fırsatları, ebeveyn ve eğitimcilerin çocuklara tutumu önem kazanmıştır. Dijital vatandaşlık, Dijital ayak izi, Dijital pasaport, online itibar kavramları önem kazanmıştır.

Bu eğitimde interneti bilinçli ve güvenli bir şekilde kullanmak üzerinde durulacaktır. Ayrıca eTwinning projelerinde uyulması gereken etik kurallar örnekler verilerek anlatılacaktır. Dijital dünyada uyulması gereken etik kuralların paylaşıldığı bu eğitime herkesi bekliyoruz.
Not: Daha önce yapılan ve bundan sonra yapılacak tüm webinarlar EBA’da “eTwinning Eğitimleri” kanalında yayınlanmaktadır.

Kanala erişmek için tıklayınız: http://www.eba.gov.tr//video?&channel=274

WEBİNAR HAKKINDA
Webinarın Adı: İnternet Güvenliği ve eTwinning Etiği
Webinar Tarihi: 11.12.2017
Saat: 16:30
Bağlantı Linki: https://eun2.adobeconnect.com/by/
Katılım için bilgi: Eğitimlere katılmak isteyen tüm katılımcıların linki tıkladıktan sonra açılan ekrana kendi adlarını ve soyadlarını misafir alanına tam olarak yazarak giriş yapabilirler.
Eğitmen: Burcu YÜKSEK, eTwinning Adana İl Koordinatörü
Hedef Kitle: İlkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında görev yapan her branştan öğretmenler ve yöneticiler.
Webinarın Kısa Açıklaması: Yeni Dijital Teknolojiler, çocuklar ve gençler için fırsatlar sunar.Bu fırsatların yanında Dijital Vatandaşlık algısının oluşturulması ve güvenli internet kullanımını teşvik etmek hedeflenmiştir. Avrupa da ve ülkemizde Güvenli İnternet Kullanımını destekleyen kuruluşlar tanıtılacaktır.
Webinarın ikinci bölümünde; eTwinning Projesi yürüten idareci ve öğretmenlerimize yönelik ilgili portalı kullanırken dikkat edilecek etik kurallar açıklanacaktır.

Moderatör:
Zehra SAYIN
eTwinning Ulusal Destek Servisi
tretwinning@gmail.com
0 (312) 296 96 55
KANALI: Duyuru

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.