Bitkisel atık yağ projesi

SAKARYA SERDİVAN 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi öğrencileri ve Fizik öğretmeni İsa Dalma ile beraber Aralık ayından itibaren çevre bilincini artırmak ve farkındalık oluşturmak için Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu Bitkisel Atık Yağ projesine katıldık.

SAKARYA - Sakarya Büyükşehir Belediyesinin her sene okullar arası düzenlemiş olduğu Bitkisel Atık Yağ Toplama Kampanyasına 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi ailesi olarak katkıda bulunuyoruz.Bu çerçevede öğrenciler atık yağlar konusunda bilgilendirilmiştir.
Kullanılmış yağlar lavaboya döküldüğü zaman dren sistemine sıvanır, kanalizasyon borusu içindeki atıkların yapışmasına ve zamanla borunun daralmasına neden olur. Kanalizasyona dökülen atık yağlar diğer atıkları tutar ve kanalizasyon sisteminin kullanılmaz hale gelmesine sebep olurlar. Böylece atık su arıtma tesislerine zarar verir ve işletme maliyetini artırır. Bu yüzden bitkisel atık yağların lavabolara ve kanalizasyona gelişigüzel boşaltılmaması gerekmektedir; aksi takdirde doğamız bundan olumsuz etkilenmekte ve ciddi oranda çevre kirliliklerinin oluşmasına sebep olmaktadır.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.