Renkli Nasrettin Hocalar

Gaziantep, Şehit Adem Yavuz İlkokulu 2- B sınıfı öğrencileri sınıf Öğretmeni Firdevs Çiftçi rehberliğinde 04-12-2017 tarihinde , Serbest Etkinlik dersinde, Nasrettin Hoca ile tanıştılar.Hem eğlendiler, hem öğrendiler.

GAZİANTEP- Şehit Adem Yavuz İlkokulu 2- B sınıfı öğrencileri sınıf Öğretmeni Firdevs Çiftçi rehberliğinde 04-12-2017 tarihinde , Serbest Etkinlik dersinde, fıkra denince ilk akla gelen, bizleri güldüren, eğlendiren, düşündüren kültürel ögelerimizin ünlü kahramanı Nasrettin Hoca ile tanıştılar.Renkli karton,pamuk ,makas, yapıştırıcı kullanarak ,Nasrettin Hoca fıkraları ve videoları eşliğinde, rengarenk Nasrettin Hocalar yaptılar.
Nasrettin Hoca fıkralarını dinlerken, hem eğlendiler, hem çok güldüler, hem yaparak-yaşayarak öğrendiler, Hem Kültürel öğelerimizin kahramanını kendi el becerisi ile yapmanın tadına ulaştılar, hem Nasrettin Hoca 'yı yakından tanıdılar, Böylece bir taşla beş kuşu birden vurdular.
Ders sonunda yaptıkları çalışmalar sınıf panosunda sergilenince, çocukların gözlerindeki mutluluk ,özgüven ve heyecan görülmeye değerdi...
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.