Yozgat Valimiz Sayın Kemal Yurtnaç'a Kodluyoruz projesi sunumu yapıldı

Sayın Valimiz Kemal YURTNAÇ’ın himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinasyonunda İl Milli Eğitim Müdürü’müz Yusuf YAZICI ve Müdür Yardımcı’mız Danyal KOCABEYOĞLU ile Gamze METE ve Salih AKSOY’un proje yürütücülüğünde

YOZGAT-Sayın Valimiz Kemal YURTNAÇ’ın himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinasyonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI ve Müdür Yardımcımız Danyal KOCABEYOĞLU ile Gamze METE ve Salih AKSOY’un proje yürütücülüğünde Yozgat genelindeki tüm Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan ortaokul ve lise öğrencilerine algoritma, kodlama ve robotik alanlarında eğitim verilmesini hedefleyen Kodluyoruz Projesi sunumu yapıldı.
Sayın Valimiz Kemal YURTNAÇ’a Kodluyoruz Projesi için 25 Bilişim Teknolojileri öğretmeninin de katılımıyla sunum yapılarak, projeyle ilgili bilgiler verildi. Sayın Valimiz Kemal YURTNAÇ projeye maddi manevi her türlü desteği vereceğini söyledi. Projeyi düşünüp hayata geçiren öğretmenlere ve proje ekibine teşekkür eden Valimiz Sayın Kemal YURTNAÇ’a milli eğitim camiası adına biz de teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Akdağmadeni, Boğazlıyan, Merkez, Sarıkaya, Sorgun ve Yerköy’de kurulacak olan Kodlama Atölyelerinde okullarında kodlama eğitimini alan, ilgili, yetenekli, istekli, özellikle teknoloji bağımlısı haline gelmiş olup bilgisayarda uzun vakit geçiren öğrencilerin kodlama atölyelerine yönlendirilmesi sağlanacaktır. Atölyeye yönlendirilen öğrenciler burada özgün yazılımlar geliştirecek, robotik programlama öğrenecek, mobil uygulamalar geliştirecek ve yarışmalara projeler geliştireceklerdir.
Türkiye genelinde kodlamaya yönelik valilik projesiyle yapılan 4. Proje KodluYOZ projesidir. Kodla Manisa, Kodla Rize, Kodla Yap(Trabzon) projelerinden sonra Yozgat’taki Kodluyoruz projesi EBA (Eğitim Bilişim Ağı) portalında da yerine almaya hazır. Ayrıca yapılan diğer projeler ilk ve ortaokul öğrencilerine yöneliktir. Bizim başlattığımız Kodluyoruz Projesi ise Türkiye’de valilik projesiyle yapılan ilk, ortaokul ve lise öğrencileri için yapılan kodlama projesidir.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.