Eğitimde 3D teknolojilerinin kullanımı eğitimi

Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürülüğü ile Balıkesir Üniversitesi ve Altıeylül Belediyesince ortaklaşa yürütülen "Üreten Nesil, Gelişen Toplum" Projesi kapsamında Altıeylül ilçesinde görevli Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri ile Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenlerine Eğitimde 3D Teknolojilerinin Kullanımı Eğitimi verildi.

BALIKESİR-Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürülüğü ile Balıkesir Üniversitesi ve Altıeylül Belediyesince ortaklaşa yürütülen "Üreten Nesil, Gelişen Toplum" Projesi kapsamında Altıeylül ilçesinde görevli Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri ile Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenlerine Eğitimde 3D Teknolojilerinin Kullanımı Eğitimi verildi. Şehit Ömer Faruk Bol İmam Hatip Ortaokulu 3D Tasarım ve Kodlama Atölyesinde düzenlenen eğitime Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İbrahim ÇELİK ve İlçe genelinde farklı okullarda görevli öğretmenler katıldı. Balıkesir Üniversitesi koordinesinde Ar-Ge İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama alanında KOSGEB desteği ile kurulan 3DTECH Yazılım Eğitmeni Dr. Tufan AKBAL tarafından verilen uygulamalı eğitimde 3 Boyutlu yazıcı nedir?, Hayatımızdaki ve eğitimdeki önemi, 3D Tasarım ve Modelleme, Eğitimde Örnek 3D Tasarım Uygulamaları ve 3DTECH Delta Robot Kullanımı, CURA Programı ve yapılandırılması, 3D e-KÜTÜPHANE nedir? Nasıl çalışır? konuları anlatıldı.
Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim ÇELİK, Eğitim sonrası sertifika programında öncelikle Eğitimde 3D Teknolojilerinin Kullanımı konusunda gönüllü olarak projemize destek olan STEM Eğitici Eğitmeni Sayın Dr. Tufan AKBAL´a teşekkür ediyorum. Öğretmenlerimize bu alanda kendilerini geliştirerek öğrencilerimizin ufkunu açacak, tasarım modelleme yaparak üretimde onlara yol gösterecek çalışmaları okullarında uyguladıkları için, üreten bir nesil yetişmesinde katkı sundukları için ayrıca teşekkür ediyorum dedi.

Kaynak:
http://altieylul.meb.gov.tr/www/egitimde-3d-teknolojilerinin-kullanimi-egitimi/icerik/996
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.