Özel Yeteneklilere Destek Eğitim projesi

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü –İstanbul Kalkınma Ajansı işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Özel Yeteneklilere Destek Eğitim’ projesi açılış töreni 07/12/2017 İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi’nde tarafından yapıldı.

İSTANBUL-İstanbul Bilim Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘Özel Yeteneklilerde Destek Eğitim’ projesini açılış törenine, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Yeteneklilerin Geliştirilmesi Daire Başkanı Oktay Kılıç ve ev sahibi Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican ile birlikte; , İlçe Milli Eğitim Şube müdürleri Ataşehir Belediye Başkanlığı temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, proje ekibi ve davetliler katıldı.
Törende konuşan Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, “Özel yetenekli öğrencilere yönelik farkındalık oluşturup, erken tanılanmalarını sağlayarak, destek eğitim odaları aracılığı ile öğrencilerin yaratıcılıklarının geliştirilmesini amaçladıklarını” kaydetti.
Özel Yeteneklilerde Destek Eğitim’ projesini, özel yetenekli öğrencilere yönelik farkındalık oluşturarak, erken dönemde tanılanmalarını sağlayarak, destek eğitim odaları aracılığı ile öğrencilerin yaratıcılıklarını geliştirerek, zenginleştirilmiş eğitim programlarının uygulanmasını sağlamak için hazırladıklarını söyleyen Bilican, proje kapsamında destek eğitim odalarında görevli öğretmenlerin ve yöneticilerin bilgilerini artırarak, becerilerini geliştirerek, özel yetenekli öğrencilerin ailelerinin bilgilendirilmesine ve danışmanlık hizmetlerinin sunulmasına da katkıda bulunmak için çalışma başlattıklarını ifade etti.
Bilican, Ataşehir İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü adına “Özel Yeteneklilerde Destek Eğitim” projesini İstanbul Kalkınma Ajansı’na 2016 Şubat’ta sunduklarını, projenin kabulü ile alınan mali destekle projeyi ilçede 15 Ocak 2017 tarihinde uygulamaya başladıklarını kaydetti.
Ertuğrul Bilican’ın açılış konuşmasının ardından konuşma yapan, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Yeteneklilerin Geliştirilmesi Daire Başkanı Oktay Kılıç, bu gün 80 ilde 106 tane merkezden biri olan İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi’ni evi, ikinci adresi olarak niteleyerek, 2015 yılında 67 olan Bilim ve Sanat Merkezinin olduğunun tespit edildiğini, Bakanlık tarafından yayınlanan genelge ile destek odalarının sayısının hızla arttığını kaydederek; “Bu gün 1795 Özel Yetenek Eğitim Odası var. “Özel Yeteneklilerde Destek Eğitim” projesi önemli bir proje. Bu projeyi tüm Türkiye’de uygulamak istiyoruz” dedi
Ataşehir Kaymakamlığı , Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ataşehir Rehberlik ve Araştırma Merkezi ortaklığı ile uygulamaya devam edilen Proje Uygulama Ekibi; Proje Koordinatörü Erol Kömür, Proje Koordinatör Yardımcısı İbrahim Koç, Proje Koordinatör Yardımcısı Hüseyin Dayıoğlu, Proje Koordinatör Yardımcısı Ferhat Uvacıklıoğlu, Mali Raporlama Uzmanı Nihal Öğten’den oluşuyor
Proje Koordinatörü Erol Kömür Proje ekini tanıtırken,ekibin gerçekte çok kalabalık olduğunu ve İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi’nde görev yapan tüm öğretmenlerin projeye önemli katkılar sunduğunu anlattı. Kömür’ün projenin işleyişi hakkında davetlillere sunumunun ardından açılış kurdelası kesildi.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.