Çorum Ulukavak Anaokulundan STEM'e ilk adım...

Çorum Ulukavak Anaokulu, yeni bir eğitim modeli olan STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) uygulamalarına başladı.

ÇORUM-Planlarını STEM modeline uyarlamaya çalışan Ulukavak Anaokulu öğretmenleri, ilk etkinliklerini bardaklarla gerçekleştirdi.
Önce Planladılar...
"Bardaklarla sağlam ve yüksek bir kule nasıl yapabiliriz?" sorusunu öğrencilerimizle tartıştıktan sonra, planlama yapmalarını istedik. Planlarında, kuleyi nasıl yapacaklarını, kaç bardak kullanacaklarını, kulelerinin ne kadar yükseklikte olacağına karar verdiler.
Sonra uyguladık...
Planlama aşamasından sonra öğrencilerimizden kulelerini yapmalarını istedik. Önce bireysel çalışarak, planlarındaki aksaklıkları ortaya çıkaran öğrencilerimiz, planlarının son şeklini de vermiş oldular. Ardından biraraya gelerek, sağlam ve yüksek bir kule yaptılar.
Ve değerlendirdik...
Çalışma sonunda öğrencilerimiz, etkinliklerini değerlendirdiler. Kuleyi daha da sağlamlaştırmak için neler yapılabilir? Bu kule ne amaçla kullanılabilir? Daha yüksek bir kule için, malzemelerin ne kadar artırılması gerekirdi? gibi sorulara cevap aradılar.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.