Hayatımızdaki matematik

Çorum Bilim ve Sanat Merkezi, ortağı olduğu 'Hayatımızdaki Matematik' e-twinning projesine kurum içinde pano oluşturarak başladı.

ÇORUM-Çorum Bilim ve Sanat Merkezi, ortağı olduğu 'Hayatımızdaki Matematik' e-twinning projesine kurum içinde pano oluşturarak başladı.
Proje içeriğine göre;
Herhangi bir konu seçimi ve konu anlatımları ile öğrenme öğrenme becerilerinin gelişmesi hedeflenmiştir.Her öğrencinin farklı öğrenme ve bunları farklı aktarma yöntemlerini keşfetmelerini sağlamaktır.
Yapılacak araştırmalar ile kültürel miraslarımızı,matematik alanında çalışma yapmış tarihi şahsiyetleri araştırarak öz değer kazanımları beklenmektedir.Drama ile canlandırılması görsel olarak kalıcı bilgilere ulaşılmasını hedeflemektedir.Bu şekilde yaşadığı çevreyi tanımaları istenmektedir.
Projeler bilgi ve iletişim teknolojilerinin kullanımı ve sınıf aktiviteleri arasında iyi bir denge sağlamalı ve tercihen projeye katılan okulların ulusal müfredatlarına uygun olarak etkinlikler grup çalışmaları ile ; bulmaca,soru-cevap,sınıflarda düzenlenebilecek kısa ilginç matematik yarışmaları ile farkındalık yaratabilmektir.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.