Ese projesi 4.eğitim faaliyeti Anamur’da gerçekleşti

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkez Başkanlığı tarafından desteklenen Erasmus + KA2 Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar kapsamında Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Valide Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Zehra Marulyalı Spor Kulübü ile Yunanistan’dan Arta Milli Eğitim Müdürlüğü, 1.Gymnasium Ortaokulu ve AKETH Gelişim Merkezi ile ortak olarak yürütülen ''E-Services Education'' isimli proje kapsamında 17 eğitimci ve eğitim çalışanı projenin 4. Öğrenme/Öğretme/Eğitim Aktivitesini gerçekleştirmek için Anamur’a geldi.

MERSİN-Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
04-08 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleşen eğitim süresince online eğitim imkanı sunan açık kaynak kodlu Öğrenim Yönetim Sistemi olan Moodle platformunda (lms.ese-project.org ) dijital ders hazırlayan eğitimcilerle birlikte oluşturulan içeriklerin planlanması, tasarlanması, platform üzerine yükleme yapılması ve içeriklerin zenginleştirilmesi yönünde çalışmalar yapıldı.Dersler teorik ve uygulamalı olarak gerçekleşti. Eğitimler Fatih Projesi eğitmeni Atila Erkek ve proje koordinatörü İngilizce öğretmeni Esra Öğür tarafından verildi. Hem Türk hem Yunan öğretmenler hazırladıkları dersleri sunarak üzerinde değerlendirmelerde bulundular. Projede yer alan hem Türk hem de Yunan öğretmenlere İstanbul ETZ Akademi 'den İngilizce Öğretmeni ve Teknoloji uzmanı Sedef ÖZMEN tarafından da e-learning tasarımlarından ADDIE Modeli ve içerik zenginleştirme ile ilgili 1 günlük eğitim verildi.

Katılımcılar, proje ortaklarından Valide Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Fatih Eba Projesi ve etkileşimli tahtaların kullanımı ile ilgili iş başı gözlem faaliyetlerinde bulundular ve meslek atölyelerini ziyaret ettiler. Yine proje ortaklarından Zehra Marulyalı Spor Klubü katılımcılara Ebru çalışması yaptırdı. Katılımcıların yaptığı çalışmalar Anamur Öğretmen Evinde sergilendi. Teknolojinin eğitime entegre edilmesi ile ilgili olarak Anamur Sınav Okulları ziyareti yapıldı ve 3 boyutlu eğitim imkanı sunulan laboratuvarda Fen Bilgisi ve Matematik dersi sunumu yapıldı .Ayrıca 5-11 Aralık Avrupa Kodlama Saati Haftası etkinliklerine katılan okulda kodlama ,robotik ve 3D yazıcı hakkında bilgi verildi.

Kültürel faaliyetler kapsamında eğitimciler Anamurium Antik kenti ve Aydıncık Aynalı göl Mağarası gezdirildi.
Arta’dan 16 öğretmen ve idareci, Trikala’dan 1 eğitim çalışanı olmak üzere toplam 17 katılımcı öğrenme /öğretme/eğitim faaliyetini tamamlayarak sertifikalarını aldılar ve 9 Aralık 2017 Cumartesi sabahı Anamur'dan ayrıldılar.
KANALI: Bilim/Teknoloji
  • Emeği geçen herkesi özellikle esra hocamı tebrik ediyorm.

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.