Okulumuzda Yerli Malı Haftası etkinlikleri yapılmaya başlandı

Adıyaman İli Tut İlçesi Boyundere Köyü İlkokulu'nda yerli malı haftası kutlandı. 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası etkinlikleri kapsamında okulumuz 4/A sınıfının düzenlemiş olduğu etkinlik ile başladı.

ADIYAMAN-12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası etkinlikleri kapsamında okulumuz 4/A sınıfının düzenlemiş olduğu etkinlik ile başladı.

4/A sınıfı öğrencilerinden Beyza Nur Kılavuz’un Tutum ve Yatırım adlı sunum ile günün anlam ve önemini belirten sunumu ile program başladı. Yöremize ait yiyecek ve içeceklerden oluşan ürünler okulumuzda bulunan diğer öğretmen ve idarecilerinde katılımı ile yenildi.
Öğrenci velilerinin hazırlamış olduğu yemeklerinde tat kattığı yerli malı sofrası renkli görüntülere sahne oldu. Okul Müdürü Ömer ERGİN yerli malı kullanmanın ve sahip çıkmanın bilinçli yurttaş olmak adına oldukça önemli olduğunu belirttiği konuşmasının devamında başta 4/A Sınıf Öğretmeni Üzeyir ERGÜL’e ve emekleri ile sofrayı donatan öğrenci ve ailelerine teşekkür etti.


haberin okul sitesi linki için:

http://boyunderei.meb.k12.tr/icerikler/okulumuzda-yerli-mali-haftasi-etkinlikleri-yapilmaya-baslandi_4033385.html
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.