Milli Egemenlik Ortaokulu öğrencilerinden örnek davranış

MANİSA- Salihli Milli Egemenlik Ortaokulu 8/C, 8/D, 8/E sınıfları din kültürü dersinde "Yardımlaşma Kurumlarımız" adlı konuyu daha iyi anlamak için Salihli Belediyesi Sosyal Market Evini 12 Aralık 2017 Salı günü ziyaret etti

MANİSA- Salihli Milli Egemenlik Ortaokulu 8/C, 8/D, 8/E sınıfları din kültürü dersinde " Yardımlaşma Kurumlarımız" adlı konuyu planladıkları bir etkinlik ile işlediler.
Proje kapsamında yaklaşık 120 öğrenci evlerinde kullanmadıkları temiz giysilerini öğretmenleri öncülüğünde toplayıp, ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve eşya yardımında bulunan Salihli belediyesi Sosyal Market Evi ve Gıda Bankasına teslim ederek örnek bir davranış sergilediler.
12 Aralık 2017 Salı günü Sosyal Market Evini ziyaret ederek yardımda bulunan öğrencilere, Salihli Belediyesi Başkan Yardımcısı Sayın Mahmut Süreyya Karaoğlu tarafından sosyal market ile gıda bankasının işleyişi ve çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Sevim Adıgüzel: “İnsan toplum içinde yaşayan bir varlıktır. Mutlaka maddi ve manevi ihtiyaçlarımiz vardır. Bizler "Komşusu açken tok yatan bizden değildir." diyen bir peygamberin ümmetiyiz. Ecdadimiz bu niyetle sadaka taslari, zimem defteri, askıda ekmek uygulamalarıyla tarihe geçmiştir. Bizler de bu güzel uygulamaları yardımlaşma kurumlarımız ile devam ettiriyoruz." diyerek projeyle ilgili amaçlarını dile getirdi.

Okul Müdürü Muhammet Demir, Sosyal Market ziyaretine ev sahipliği yapan Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Mahmut Süreyya Karaoğlu başta olmak üzere Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Sevim Adıgüzel, sınıf öğretmenleri Hikmet Tokcan, Reyhan Gürel, Şefika Karaoğlu'na ve projeye katılan tüm öğrencilere çok teşekkür etti.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.