Bursa Fatih projesi eğitmenleri 2.dönem değerlendirme toplantısı yapıldı

Bursa'da Fatih Projesi kapsamında görevlendirilen Fatih Projesi Eğitmenleri İl Koordinatörü Alper BAYRAMOĞLU başkanlığında değerlendirmede bulunmak üzere 13 Aralık 2017 Tarihinde UZEM de toplandılar.

BURSA-Bursa İl Koordinatörü Alper BAYRAMOĞLU Başkanlığındaki toplantıya, Eğitici Öğretmenler İhsan HAYKIR, Abdulmuttalip ŞAHİN, Mitat EREN, Abdullah BAL, Özkan UĞUR, Erhan ÖZTÜRK, Dilek CAN, Sinan DİŞÇİOĞLU, Nihat HANPOLAT, Osman Ferhat EKER, Saffat KAYA ve Sezgin MERİÇ katıldılar.
Bursa İl Koordinatörü Alper BAYRAMOĞLU (https://bursa.meb.gov.tr/fatihprojesi/sss ) sitesi üzerinden Sık Sorulan Sorular (Etkileşimli Tahta, Tablet, Ağ Altyapısı, BTR, Hizmetiçi, EBA İçerik,Erişim) ile ilgili detaylı bilgilendirme yaptı. Fatih Projesinin ilimizdeki mevcut durumu hakkında detaylı bilgi verdi.
Fatih Projesi İl Koordinatörü Alper BAYRAMOĞLU'nun sunumunun ardından ilçelerdeki Fatih Projesi Koordinatörleri söz alarak sahada yaşanılan sıkıntıları, çözüm önerileri ve yapılması gereken çalışmalar ilgili görüşlerini açıkladılar.
Toplantıda aşağıdaki konularda görüş alışverişinde bulunuldu.
Fatih projesi kapsamında kurulumu yapılan Etkileşimli tahtalar, ağ alt yapısı ve tabletlerin kullanım durumlarıyla ilgili değerlendirmeler yapıldı.
2017-2017 Eğitim Öğretim yılı Fatih Projesi açısından detaylı bir şekilde değerlendirildi bu kapsam da karşılaşılan sorunlar hakkında görüş-alışverişi yapıldı.
Fatih projesi 2. Faz Ağ Alt Yapı kesin kabul için yapılması gerekenleri gözden geçirildi. Sürecin amacına uygun ve etkin tamamlanması konusunda yapılması gerekenler karara bağlandı.
Fatih Projesi 3.Faz ile ilgili bilgilendirme yapıldı.
İl Eğitmenleri Fatih Projenin başarıya ulaşmasında, öğretmenlerimizin bu projeyi benimseyerek derslerde en yoğun şekilde kullanmalarıyla mümkün olacağı konusunda görüş birliğine varmışlardır.
Önümüzdeki dönemde Eğitim Bilişim Ağı (EBA) portalının velilere tanıtım ve bilgilendirme konusunda sürekli rehberlik yapılacak.
Güncel etkileşimli tahta garanti harici işlemler ve fiyat listesi
​​​​​​​Okulların e-koordinat bilgilerinin siteye girilmesi
Toplantı sonunda da eğiticilerin genel sıkıntı ve problemleri ele alınarak çözüm yolları görüşülmüştür.
KANALI: UZEM

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.