CO.D.E 4 all projesi kapsamında Hour of Code etkinliği yaptık

KOCAELİ-İzmit Şehit Polis Volkan Sabaz İlkokulu CO.D.E 4all projesi kapsamında öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için "kodlama saati " etkinliğini yapmıştır.

KOCAELİ-İzmit Şehit Polis Volkan Sabaz İlkokulu " Hour of Code" adlı kodlama saati etkinliğine 20 öğretmen ve 25 öğrencisi ile katıldı.
"Hour of Code" 180’den fazla ülkede gerçekleşen milyonlarca öğrenciye ulaşmış çocukların bilimsel ve algoritmik düşünme becerilerini geliştirmelerini, bilişimsel araçların (örneğin yazılım) yazarı olmalarını, fikir üretebilen ve fikirlerini teknoloji kullanarak hayata geçirebilen, bireyler olarak yetişmelerini amaçlayan küresel bir harekettir. Bir saatlik dersler olarak uygulanan program 30’dan fazla dile çevrilmiştir.Üretken nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla okulumuzda bu etkinliğe katılmıştır.

Okulumuz CO.D.E 4all projesi kapsamında öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz "kodlama saati " etkinliğini yapmıştır. Etkinliğin sonunda öğrencilerimize ve öğretmenlerimize katılımları için sertifikaları verilmiştir. Emeklerinden dolayı öğretmenimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.