Pendik Mesleki Eğitimde davranış bozuklukları

Mesleki Eğitimde ”Davranış Bozuklukları” Öğretmen seminerlerine desteği devam eden mesleki eğitim merkezi idarecileri, seminerlere bir yenisini daha ilave etti. Mesleki eğitim merkezi psikolojik danışmanı ve rehber öğretmeni Eyüp Emre BAYIR okulun tüm öğretmenlerine sunum yaptı.

İSTANBUL-Öğretmen seminerlerine desteği devam eden mesleki eğitim merkezi idarecileri, seminerlere bir yenisini daha ilave etti. Mesleki eğitim merkezi psikolojik danışmanı ve rehber öğretmeni Eyüp Emre BAYIR okulun tüm öğretmenlerine sunum yaptı.
Öğretmenlerimizin sunum öncesi aile birliği tarafından hazırlanan kahvaltıyı gerçekleştirirken ikili ilişkiler ve birlikte çalışmanın, başarılı olmanın verdiği hazla yapılacak seminerin verimli olması için katılımı yüksek tutup diğer okullardan öğretmen arkadaşlarını davet ettiler.
Okul kültürü açısından yaşanmışlıklarımızın, arkadaşlıklarımızın daha sağlamlaşmasına yardımcı olan ayrıca bu ay içinde doğan öğretmen ve personelin doğum pastasını keserek tüm öğretmenlerimize yönelik okul Rehber Öğretmenimiz Eyüp Emre BAYIR tarafından “Çocuklarda ve Gençlerde Davranış Bozuklukları” konulu eğitim verilmiştir
Müdür yardımcısı Şenay BİLİR, toplantı öncesi etkinliğin arkadaşlık ilişkileri ve sosyal bir çevre oluşumu, birbirimize saygıyı hissettirdiği gibi özel günlerin hatırlanmasını çok anlamlı bulduğunu belirtti.

Öğretmenlerden olumlu tepkiler alındı:
Öğretmen Mustafa YALÇIN eğitimde verilen konuların henüz çocuk yaşta olan ikiz çocuklarının ve öğrencileri açısından yararlı bulduğunu, çözüm odaklı eğitimlerin ve organizasyonların sık sık tekrarlanmasını talep etti

Öğretmen Gülşen ÖZÜDOĞRU çok verimli bir gün geçirdiğini, davranış bozukluğuna karşı nasıl davranılacağına dair bilgiler edindiğini ve öğrencilerin rehberliğe ihtiyaçlarını tespit ettiğini bu yüzden eğitimlerin daha sık yapılması gerektiğini belirtti.

Ayrıca okulumuz öğretmeni Cengiz BAYRAM; Türkiye’ye göre hazırlanmış bu eğitimin yurt dışından gelen eğitimlere göre daha yararlı ve uygun olduğunu söyledi.

Müdür yardımcıları Fevzi TÜRKMEN, Ender DÜZLER ve Hasan OLĞUN verilen eğitimin mesleki eğitimlerdeki öğrenci ve velilerine de uygulanmasının verimli olacağını belirtti.

Okul müdürü Selami ÇİÇEK eğitime katılan idarecilere, misafir öğretmenlere, okul öğretmenlerine ve eğitimi başarıyla veren rehber öğretmen Eyüp EMRE BAYIR a teşekkür ederek bir sonraki seminerde buluşmak üzere eğitimi bitirdi.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.