Bursa Nilüfer’de robotik kodlama çalıştayı

Nilüfer ilçesi Nedim Öztan İlkokulu ev sahipliğinde,20.12.2017 tarihinde Nilüfer ilçesinde bulunan 25 okuldan ve 40 gönüllü öğretmene yönelik İlkokulu ve ortaokulu düzeyinde Robotik-kodlama çalışması yapıldı.

BURSA-Nilüfer ilçesi Nedim Öztan İlkokulu ev sahipliğinde,20.12.2017 tarihinde Nilüfer ilçesinde bulunan 25 okuldan ve 40 gönüllü öğretmene yönelik İlkokulu ve ortaokulu düzeyinde Robotik-kodlama çalışması yapıldı.
Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Nilüfer İlçe Milli Eğitim şube müdürü sayın Seyfettin MAYUK, Robotik ve kodlamanın önemine vurgu yaparak, öğretmenlerin çalıştaydan azami ölçüde faydalanmalarını umduğunu belirterek başarılar diledi.
Çalıştay kapsamında Lego firmasının eğitmenleri tarafından ortaokul öğretmenleri için EV3 seti ile Robotik-kodlama çalışması; ilkokul öğretmenleri için ise LEGO Wedo seti ile Robotik-kodlama çalışması yapıldı.
Çalıştayı organize eden ve çalıştay esnasında yapılan uygulamalarda öğretmenlere rehberlik eden Nilüfer ilçesi Fatih Projesi Eğitmenleri Dilek CAN, Sinan DİŞÇİOĞLU ve Nihat HANPOLAT, çalıştay sonrası öğretmenleri robotik ve kodlama ile ilgili yapacakları uygulamalarda destekleyeceklerini ifade ettiler.
Çalıştay, grupların hatıra fotoğrafı çekmesiyle son buldu.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.