Pendik Mesleki Eğitimde öfke kontrolü

Büyükşehir belediyesi “Eğitim Desteği” İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Kadın ve Aile Sağlığını Koruma Hizmetleri Biriminin desteklediği seminer okulumuz konferans salonunda 69 katılımcıyla yapıldı. Seminer görevlisi Psikolog Fatıma Zehra DURAL öğrencilerin konuya ilgilerinin çok yoğun olduğunu, öğrencilerin sürekli sorular sorarak konuya olan ilgilerini gösterdiklerini, nefes egzersizine herkesin katıldığın dile getirmiştir. Müdür Selami ÇİÇEK e desteğinden dolayı teşekkür etti.

İSTANBUL-Mesleki eğitim merkezinde öğrenci kayıtlarının TEOG sonuçlarına göre alınarak Anadolu yakasında 460 yeni kayıta ulaşması, sınıf öğretmenleri ve rehberlik servisi tarafından en olumlu hale dönüştürülmek için etkinlikler yapılmaya başladı.
Eğitim öğretimin başlamasıyla bölüm öğretmenleri, bölüm şefleri ve idareciler tarafından İSG eğitimleri verilerek işyerlerine gidecek öğrenciler bilgilendirildi. Eğitime katılanlara dosyalarında bulundurmak ve işyeri denetiminde kullanmak üzere eğitimi başarıyla bitiren öğrencilere öğretmenleri ve idarecileri tarafından imzalı sertifikalar verildi.
Rehberlik servisi, öğrenci velileri ve öğretmenleriyle yapılan görüşmeler sonucunda yeni kayıt öğrencilerimizin okula uyumları ve üst sınıf öğrencilerle birlikte olmanın okul iklimini bozmayacak şekilde sürmesi için seminer verilmesi kararı alındı.
Büyükşehir belediyesi “Eğitim Desteği”
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Kadın ve Aile Sağlığını Koruma Hizmetleri Biriminin desteklediği seminer okulumuz konferans salonunda 69 katılımcıyla yapıldı.
Seminer görevlisi Psikolog Fatıma Zehra DURAL öğrencilerin konuya ilgilerinin çok yoğun olduğunu, öğrencilerin sürekli sorular sorarak konuya olan ilgilerini gösterdiklerini dile getirmiştir. Öfke kontrolünün mümkün olan bir süreç olduğunu, üzerine düşüldüğü takdirde insanın doğru iletişim kurmasını ve daha az sinirlenmesini sağladığını söyleyen DURAL, mesleki eğitim merkezi öğrencilerinin işletmelerde ustalarından, okulda öğretmenlerinden, evde ise ailelerinden aldıklarıyla zorlukların üstesinden gelebileceklerini belirtti.
Nefes kontrolü egzersizi yatılar.
Öğretmen Figen Gürel ASLAN ve Gülşen ÖZÜDOĞRU, seminerin çok verimli olduğunu özellikle nefes kontrolü ve doğru nefes kullanma konusunda öğrencilerin ilk defa kendilerini kontrol edebildikleri bir egzersiz yapmalarının çok ilginç geldiğini belirtti. Derslerde de zaman zaman uygulayacaklarını belirten öğretmenler, öğrencilere sınıf yönetimi ve ders katılımı konusunda da seminer çalışmaları yapılmasını istediler.
Okul müdürü Selami ÇİÇEK, halen öğrencilerin eğitim ve seminer çalışmalarının devam ettiğini, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle yapılan bu seminerin başarılı olmasından mutlu olduğunu belirtti.
Rehberlik servisi öğretmeni Eyüp Emre BAYIR, mesleki eğitim merkezi öğrencilerinin işyerlerinde varsa yaşadığı stres ve öfke ortamını okula taşımamaları ve çözümün merkezinin öğrencinin kendisinde olduğunu seminer vasıtasıyla verildiğini belirterek öğretmen arkadaşlarının katılımının da başarı getireceğini belirtti.
Müdür yardımcısı Şenay BİLİR, önceki yıllardan kayıt olan öğrencilerin okula uyum problemi yaşamadığını daha önce verilen seminerlerin olumlu sonucunu bilerek “Öfke Kontrolü-Yönetimi” seminerinin bu sene de verilmesinin çok yararlı olduğunu belirtti.
Pendik mesleki eğitim merkezi öğrencilerine yönelik “Öfke Kontrolü- Yönetimi semineri” düzenlenmesinde emeği geçen müdür yardımcılarına, rehberlik servisine ve sunum yapan Psikolog Fatıma Zehra DURAL ‘a Okul Müdürü Selami ÇİÇEK teşekkür etti.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.