Beslenme Dostu Okul projesi kapsamında kendi meyve suyumuzu sıktık

Adıyaman İli Tut İlçesi Boyundere İlkokulu 4/A sınıfı öğretmenlerinden Üzeyir Ergül’ün Beslenme Dostu Okul Projesi kapsamında E-Twining Portalı üzerinden başlattığı ve 100’ün üzerinde katılımcı üye ile farklı okullarda gerçekleştirilen “Kendi Meyve Suyumu Sıkıyorum Etkinliği” okulumuzda da gerçekleştirildi.

ADIYAMAN-Tut İlçesi Boyundere İlkokulu 4/A sınıfı öğretmenlerinden Üzeyir Ergül’ün Beslenme Dostu Okul Projesi kapsamında E-Twining Portalı üzerinden başlattığı ve 100’ün üzerinde katılımcı üye ile farklı okullarda gerçekleştirilen “Kendi Meyve Suyumu Sıkıyorum Etkinliği” okulumuzda da gerçekleştirildi.

4/A sınıfının ev sahipliğinde yapılan meyve sıkma etkinliğine okulumuzda bulunan tüm öğretmen ve idareciler katıldı. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize etkinlik öncesinde evde sıkılan taze meyve suyu ile marketlerde satılan meyve suyu arasındaki fark anlatıldı. Özelikle kış aylarında vücudun direncinin yüksek seviyede tutulması ve hastalıklara karşı vitamin ihtiyacının karşılanması gerektiği anlatıldıktan sonra öğrenciler ve öğretmenlerimiz kendi sıktıkları meyve sularını içtiler.

Okul müdürü Ömer ERGİN “Kendi Meyve Suyumuzu Kendimiz Sıkıyoruz” etkinliğinin hazırlanmasında emeği geçen okulumuz öğretmen ve öğrencilerine teşekkür etti.

haber okul sayfası linki için:
http://boyunderei.meb.k12.tr/icerikler/beslenme-dostu-okul-projesi-kapsaminda-kendi-meyve-suyumuzu-siktik_4184196.html
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.