Bucak Mehmet Akif Ersoy İlkokulu etwinnning projesine ortak oldu

Bucak Mehmet Akif Ersoy İlkokulu; 3-E sınıfı öğrencileri,öğretmenleri Osman IMSIK koordinatörlüğünde "BANA GÖZ KULAK OL"isimli e-twinning projesi kapsamında Görme Engelliler Okulu için sesli kitaplar oluşturuyor.Projemiz mayıs ayına kadar devam edecektir.Projede;öğrenciler her ay düzenli olarak kitaplar okuyacak ve seslendirdikleri kitaplar sayesinde,görme engelli arkadaşlarıyla da okudukları kitapları paylaşmış olacaklar.

BURDUR-'Bana Göz Kulak Olur Musun?' Ulusal eTwinning projesi kapsamında öğrencileri Sınıf Öğretmeni Osman IMSIK'ın denetiminde görme engelli arkadaşları için kitap okuyacaklar. Konya Selçuklu Mediha Hasan Tahsin Alaylı Görme Engelliler Okulu İngilizce öğretmeni Esra Akıncı ile Balıkesir/Karesi Yeniköy Ortaokulu öğretmeni Sevinç Aytaş öğretmenlerimizin başlatmış olduğu ve 118 öğretmen ile 705 öğrencinin bulunduğu bu proje duyarlılığı sağlayarak çocukları kitap okumaya özendirecektir. Görme engelli arkadaşları için öğrencilerimiz her ay bir kitap seslendirecek. Bunun sonucunda 5000 kitap okunarak görme engelliler okullarında sesli kitap arşivi oluşturulması planlanmaktadır. Böyle bir projede yer almaktan Okul idaresi, öğretmen, veli ve öğrencilerimiz olarak gurur duymaktayız.
Proje ile görme engelli öğrencilerle öğrencilerimizin buluşması amaçlanmaktadır.
Öğrencilerimiz, görme engelli okullarındaki arkadaşlarının ulaşamadıkları kitapların onlara seslendirmesini yaparak onların gören gözü olmaya çalışacaklar ve bu sayede empati ve yardımlaşma duyguları pekişecektir.
Görme engelli öğrencilerimizin eğitiminin özel eğitim kapsamında olduğunu, normal okullardan daha farklı bir şekilde eğitim almaya ihtiyaç oldukları, nasıl okuyup ve yazdıklarını, buldukları illerde görme engellilere ait okulların olup olmadığı ya da ülkemizde görme engelliler için eğitim veren okulları hangi illerde bulunduğunu gibi farkındalıkla öğrencilerimizde oluşturmayı planlıyoruz.
Görme engelli öğrencilerin de kendi yaşıtlarından kitap dinlemek anlama ve yorumlama yeteneklerini gelistirecektir.
Projemiz esnasında ortak olan okullarda yıl içerisinde çok sayıda kitap okunacak ve kitap sevgisi öğrencilere aşılanmıs olacaktır.
KANALI: Etkinlik
  • İnsanlık adına, böyle anlamlı bir projeye ortak olan öğrencilerimizi kutlarım..

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.