Kaman Yenihayat Ortaokulu Çocuklarda İş Sağlığı ve Güvenliği aralık ayı çalışmaları

KIRŞEHİR/Kaman Yenihayat Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Ramadan MIHÇI ,Sosyal Bilgiler Öğretmenleri Hakan AYAS ve Sultan KIZIL ; " Çocuklarda İş Sağlığı Ve Güvenliği " adlı eTwinning projesi aralık ayı faaliyetleri kapsamında ev kazalarını ile ilgili eğitimler vermişlerdir.

KIRŞEHİR/Kaman- Yenihayat Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Ramadan MIHÇI ,Sosyal Bilgiler Öğretmenleri Hakan AYAS ve Sultan KIZIL ; " Çocuklarda İş Sağlığı Ve Güvenliği " adlı eTwinning projesi aralık ayı faaliyetleri kapsamında ev kazalarını ile ilgili eğitimler vermişlerdir.
Kaman Yenihayat Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Ramadan MIHÇI ,Sosyal Bilgiler Öğretmenleri Hakan AYAS ve Sultan KIZIL aralık ayı faaliyetleri kapsamında ev kazalarını ile ilgili eğitimler vermişlerdir.Çocukların sağlık ve güvenlik kavramına ne kadar erken yaşlarda aşina olurlarsa, risk farkındalıklarını o kadar erken geliştirip, kendi iş çevrelerini o kadar güvenli ve sağlıklı şekillendirebileceklerdir. Ağaç yaşken eğilir atasözümüzün anlattığı gibi sonradan yapılan yama eğitimlerle bir şeyler çözülemez. Çünkü insanların ileriki hayatlarında hareketlerini teşkil edecek eğitim küçük yaşlarda aldığı eğitimlerdir.Çocuklarımız büyüyecekler. Sizlerin bizlerin yerine geçecekler. Peki o zaman şimdi vermediğimiz eğitimi ( mesela baret takma , gözlük takma) nasıl yaptıracağız? Bunun için çocuklarımızı kısa sürelerde çok küçük şeylerle eğitebilirsek ileride çok güzel sonuçlar alacağımızı düşünüyoruz.
Unutmamak gerekir ki; evlatlarımız bize emanettir. Onlar bizim aldığımız güvenlik tedbirleri kadar güvendedir
Bizlere destek olmak ve çalışmalarımızı takip etmek için:
http://kamanyenihayat.meb.k12.tr/
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.