Bana Göz Kulak Olur musun

Dervişpaşa Anadolu Lisesi öğrencileri 'Bana Göz Kulak Ol ' isimli E-Twinning projesi kapsamında görme engelli arkadaşları için kitap okuyor.

OSMANİYE- Dervişpaşa Anadolu Lisesinin 16 gönüllü öğrencisi Konya Selçuklu Mediha Tahsin Alaylı Görme Engelliler Ortaokulu İngilizce öğretmeni Esra Akıncı ve Konya Selçuklu Belediyesi İlkokulu sınıf öğretmeni Seher Kara kuruculuğunda yürütülen ‘Bana Göz Kulak Ol’ projesi için her ay 5 kitap okuyor ve seslendiriyor. Projeyi okulumuz İngilizce öğretmeni Gülşah Kılınç yürütüyor.1 Kasım 2017 tarihinde başlayan ve 15 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edecek olan projede her ay 5 öğrencimiz projede belirtilen kitapları okuyor, ses kayıtları yaparak sesli kitap haline getiriyor ve kayıtlar sisteme aktarılıyor.
Bu proje ile öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı ve öğrencilerimizde görme engelli öğrencilere karşı empati duygusunu geliştirerek farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz. Ülke çapında 98 öğretmenin görev aldığı bu proje sonucunda sesli kitap arşivi yapılması ve bu arşivin projede yer alan beş görme okulunda kullanılması hedefleniyor.
KANALI: Duyuru

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.