Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için başvuru yapmaya hazırlanıyoruz.

1400 öğrencinin öğrenim gördüğü okulumuzda tam 33 ikiz ve bir üçüz bulunuyor. Tek ve çift yumurta ikizlerinden oluşan 69 öğrenci Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için başvuru yapmaya hazırlanıyor.

İZMİR- Buca İlçesi'nde bulunan Makbule Süleyman Alkan Ortaokulu'nun, diğer okullardan en büyük farkı tam 33 ikiz ve bir üçüz öğrencinin eğitim görmesi. Bin 400 öğrencinin eğitim gördüğü okulda, çok sayıda ikiz ve üçüz öğrencinin bulunması dikkat çekerken, 69 öğrenci Guinnes Rekorlar Kitabı'na girmek için başvuru yapmaya hazırlandıklarını belirtti..
Hep ikiz babası olmak istediğini belirten İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ise İzmir’den bir okulun Guinness Rekorlar Kitabı'na girmesi için ellerinden gelen desteği ortaya koyacaklarını söyledi.
***Kendilerine özgü tokalaşma
kulda bir araya gelen ikiz ve üçüzler, ortaya renkli görüntüler çıkardı. Kimi, aralarında çok farklı bir bağ olduğunu belirtirken, kimi ise arada bir kıyafet yüzünden kavga etse de kısa sürede barıştıklarını söyledi. Kaan ve Yağız Demir isimli 5. sınıf öğrencisi ikizler ise kendilerine özgü tokalaşma hareketlerini sergiledi.
KANALI: Duyuru

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.