Düzce İsmetpaşa Ortaokulu e-twinning projesi Değerli Öykülere ortak oldu

İsmetpaşa Ortaokulu 2017-2018 eğitim-öğretim yılında Türkiye genelinde 62 ilden katılımın olduğu “Değerli Öyküler” projesi ile e-Twinning’deki yerini aldı. Değerler eğitimi konularını Türkçe ve Edebiyat dersleriyle ilişkilendirerek öyküleştirmeyi hedefleyen projenin sonunda projeye katılan illerdeki öğrencilerin yazdığı eserler bir kitapta toplanacak.

DÜZCE-Türkçe öğretmeni Aydın Keskin rehberliğinde, beş öğrenciyle Değerli Öyküler projesi e-Twinning üzerinden yürütülmeye başlandı. Projeyle her ay farklı değerlerle ilgili bilgilendirme çalışmaları, pano sunumları, anketler vb. çalışmalar düzenleniyor. Aralık ayında (saygı, sevgi, ve nezaket) değerleriyle ilgili çalışmalar gerçekleştirildi. Yapılan anketle sınıfın en saygılısı, en sevgi dolusu ve en naziği seçilerek değerler konusunda farkındalık oluşturuldu.
Projede “iyilik” konulu öyküler yazacak olan İsmetpaşa Ortaokulu öğrencileri, öğretmenlerinin de desteğiyle çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor ve “Değerli Öyküler” adlı kitabın çıkmasını heyecanla bekliyor.
KANALI: Kültür/Sanat

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.