Meslekler panosu

Sivas-Merkez Süleyman Sami Kepenek İlkokulu Rehber Öğretmeni Handan Kızılay tarafından 05.01.2018 tarihinde meslekler hakkında çocukların seviyelerine uygun bilgilendirmelerin yer aldığı pano çalışması yapıldı.

SİVAS-Merkez Süleyman Sami Kepenek İlkokulu Rehber Öğretmeni Handan Kızılay, meslekler hakkında çocukların seviyelerine uygun bilgilendirmeler yapıyor. Çocuklar mesleklere büyük bir merakla yaklaşırlar. Gerek kıyafetleriyle, gerekse toplumdaki yaygın kanaatlerin etkisiyle özellikle bazı mesleklere olan ilgi daha yoğundur. Çocuklardan sık sık duyduğumuz meslekler; asker, polis, doktor, öğretmen, pilot, futbolcu gibi bilinirliği daha çok olanlardır. Ama bazen sohbet aralarında çok ilginç fikirler de çıkmıyor değil. Mesela, beş yaşındaki bir kız çocuğu “ben yönetmen olmak istiyorum” derken, ardından daha pek çok işi arka arkaya sıralayarak dünyasını zenginleştirebiliyor.
Rehber Öğretmenimiz meslekleri çocuklara pano vasıtasıyla sunarak hayal dünyalarını yansıtmayı ve yeni yeni meslekleri de tanıtmayı amaçladı. Çocukların renkli dünyalarına yeni renkler katan ve gittikçe zenginleşecek çalışma için teşekkür ederiz. Bir yönetmen çıksa bu sıralardan, beğeniyle seyredilen eserler üretse duyarlı kalbiyle, insanlık için dünyayı ardına alıp yürüse… Hayalin kanatları geniş, yakıtı masrafsız; düşündükçe uçarım, uçsuz bucaksız.
Haberin ayrıntılarına ulaşmak için web sitemizi ziyaret edebilrsiniz.

http://ssamikepenek.meb.k12.tr/icerikler/meslekler-panosu_4218736.html
KANALI: Etkinlik
  • Handan Hanım, gayret ve çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ederiz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hazırlıkları sürerken panoların hazırlanması esnasında: "Ben yönetmenim" deyip küçücük sandaliyesine kurulup, pano düzenlemesini yaptıran o beş yaşındaki öğrencimize sevgilerimizi sunuyoruz...
  • Hayalleriyle ışık saçan evlatların yolu açık olsun. İyi olsunlar… Sağ olun Handan Hocam.

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.