Yalıköy ortaokulu aile eğitimi çalışmaları

Aydın Didim Yalıköy Ortaokulu rehberlik servisi tarafından 04.01.2018 tarihinde tüm okul velilerine yönelik rehberlik hizmetleri çalışma hedefleri doğrultusunda okulumuz 7/b sınıfında "Aile ilişkileri ve aile tutumları" konulu seminer çalışması yapılmıştır.

AYDIN- Didim Yalıköy Ortaokulu rehberlik servisi tarafından 04.01.2018 tarihinde tüm okul velilerine yönelik rehberlik hizmetleri çalışma hedefleri doğrultusunda okulumuz 7/b sınıfında "Aile ilişkileri ve aile tutumları" konulu seminer çalışması yapılmıştır.

ÇALIŞMANIN AMAÇLARI

Aşırı Baskıcı ve Otoriter Tutum
Aşırı Hoşgörülü,Serbest Tutum
Aşırı Koruyucu Tutum
Tutarsız ve Kararsız Tutum
İlgisiz ve Duyarsız Tutum
Demokratik Tutum başlıkları altında ailenin çocuğuna yönelik göstermiş olduğu tutum hakkında bilgi sahibi olmalarını ve bu tutumların çocuğunun kişilik gelişimi üzerinde ne gibi etkilerinin olduğunu anlamalarını sağlamak amacıyla bu eğitim gerçekleştirilmiştir.

Aile içi iletişimde anne ve babanın birbirine göstermiş olduğu saygı,sevgi ile çocuğun kişilik gelişiminde,arkadaşlık ilişkilerinde,ilerleyen zamanlarında eşine yaklaşımında ne kadar önemli rol oynadığı örneklerle velilere aktarılmıştır.

İletişim engelleri ile yapılan yanlışlar ve etkin dinleme ile çocuğun kendini değerli hissetmesi,öz güveninin gelişmesi gibi önemli konularda bilgi verilmiştir.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.