Bilinçli ve güvenli internet kullanım panomuzu hazırladık

08 Ocak 2018 Pazartesi günü, Tokat ili Sulusaray İlçesi 15 Temmuz Şehit Mehmet Güder İmam Hatip Ortaokulu Bilişim ve İnternet Kulübü tarafından öğrencilerimizin, interneti güvenli ve bilinçli olarak kullanmaları için pano hazırlandı.

TOKAT- Son zamanlarda bilişim suçlarından zarar gören bireylerin sayısındaki artış, uğranılan zarar ve sonu olumsuz biten durumlardan dolayı okulumuz Bilişim ve İnternet Kulübü tarafından verilen Güvenli İnternet Kullanımı seminerden sonra, okulumuz panosuna Güvenli ve Bilinçli İnternet Kullanımı ile ilgili uyarıcı görsellerin olduğu belgeler kulüp öğrencilerimiz tarafından asıldı.

Kulüp öğrencilerimiz tarafından internette karşılaşılacak sorunlar sözlü olarak da belirtildi. Panoya asılan belgelerde öğrencilerimize; "Tanımadığınız kişilerden gelen mesajlara cevap vermeyiniz", "İnternette ailenizden izinsiz alışveriş yapmayınız" gibi güncel konulara da değinildi.

Ayrıca öğrencilerimize ödevlerini güvenli olarak EBA sayfasından araştırabilecekleri de belirtildi.

Öğrencilerimize panolardaki görsellerle bilgi verildi. Panodaki görseller, Bilişim ve İnternet Kulübü öğrencileri tarafından yenileriyle güncellenecektir.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.