Van Başkale Özpınar Köyü Ortaokulundan İstanbul Kadıköy Lisesi'ne teşekkür

Van Başkale Özpınar Köyü Ortaokulundan İstanbul Kadıköy Lisesi'ne Teşekkür

VAN-Paylaşma...yardımlaşma...dayanışma... ne güzel kavramlar, yaşamımıza anlam katan değerler.
2017-2018 eğitim öğretim yılı başladığından beri birçok okulda eğitimcilerimiz öğrencilerle birlikte birçok projeye imza atıyorlar. Bunlardan bir tanesi de kardeş okul projesi. Bir süre önce Müzik öğretmeni Hilal Su Özdemir’in öncülüğünde başlatılan kampanya ile kardeş okul seçilen Van Başkale Özpınar Köyü Ortaokuluna kitap kampanyası düzenlendi. Toplanan kitaplar kolilere konup kargo ile Van’a gönderildi. Bu çabanın çok anlamlı ve duygusal geri dönüşleri oldu.

Kitapların gönderildiği Van Başkale Özpınar Köyü Ortaokulu öğrencileri İstanbul Kadıköy Lisesine fotoğraflar ve duygusal mektuplar yağdırdılar. Bu durum İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencilerinde bir duygu patlaması yaşattı, gençler göz yaşlarına hakim olamadılar.
Gelen mektuplar içerisinden Berfin Işık'ın duygularını aktardığı o satırlar..

“ Sevgili abilerim ve ablalarım okulumuza gönderdiğiniz kitaplarla bir sürü öğrenci okumayı, eğlenmeyi, gülmeyi, saygıyı ve sevgiyi öğreniyorlar. Bunun için sizlere teşekkür ederim. Bizden sonra gelen kardeşlerimizin de mutlu olacaklarına eminim, kardeşlerimizde size saygılarını ve sevgilerini iletmektedir. Gönderdiğiniz bu kitapları biz gönülden okumak isteriz. Sizi keşke görebilseydik çok sevinirdik. Ben büyüyünce kardeşlerime kitap göndereceğim. Onların mutlu olduğunu görmek isterim. Okulumuza gönderdiğiniz kitaplar hepsi birbirinden güzel ve bilgi dolu.
Gönderdiğiniz için sizlere çok teşekkür ederiz..”

Ben bu satırları yazarken bu proje içinde yer alan Mert Dalmaz ve Zeynep Çakır adlı öğrencilerin yüz ifadelerindeki mutluluk görülmeye değerdi.

Gençlerimizin bu çabaları geleceğimiz açısından hepimize umut veriyor.

Ne mutlu bu projeye imza atanlara...
KANALI: Yaşam

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.