Değerlerin edinilmesinde ailenin rolü eğitimi

Yalova Rehberlik ve Araştırma Merkezi olarak "Değerlerin Edinilmesinde Ailenin Rolü" konulu Aile Eğitim Programını 7 okulumuzda uyguladık.

YALOVA-27 Aralık 2017 - 11 Ocak 2018 tarihleri arasında uygulanan.Bu eğitim ile değer kavramının ne olduğu, değer tipleri ve önceliklerinin özellikleri, değerler ile davranış, tutum, kural ve normlar arasındaki ilişkiler, ebeveynliğin tanımı ve işlevleri, ebeveynlik tarzları, değer aktarımında önemli olan ebeveynlik uygulamaları, sosyalleşme ve değerlerin içselleştirilmesi süreci, ebeveynlerden çocuklara değer aktarılabilmesi için dikkat edilmesi gereken temel ilkeler hakkında ebeveynlerin bilgilendirilmesi amaçlanmıştır.
30 kişilik veli gruplarına uygulanan eğitimde kurumumuz Sosyal Çalışma Uzmanı Filiz ÇETİN, Yalova Alime Paşa Özel Eğitim Uyg.Mrk. Sosyal Çalışma Uzmanı Hülya UYSAL, Gaziosmanpaşa Ortaokulu Rehber Öğretmeni Esin KÜMÜK, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünden Sosyal Çalışma Uzmanı Tuğçe İŞCANOĞLU ve öğretmen Ayşegül TÜRKMEN görev aldılar.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.