Paylaşmak Güzeldir projesi onaylandı

Kahramanmaraş İli Pazarcık İlçesi Cengiz Topel İlkokulu tarafından yapılan "Paylaşmak Güzeldir Projesi" Onaylanarak yürürlüğe girdi.

KAHRAMANMARAŞ-Küreselleşen dünyamızda artık coğrafyalar o kadar birbirlerine yaklaştı ki insanlar bir coğrafyadan bir coğrafyaya günübirlik gidebiliyorlar. Teknolojiyi kullanarak her türlü iletişim kurulabiliyor. Ülkeler arası alış veriş yapılabiliyor. Toplumlar artık uzak kavramını pek yaşamıyorlar. Yeni yetişen nesil “gidilemez” kavramını mesafe olarak algılamayıp güvenlik kaygısı için kullanıyorlar. Oysa gidilemez denilen yerde de insan, canlı, anne, baba aile ve çocuklar yaşıyor. Onlarında duyguları, sevinçleri, üzüntüleri, korkuları var.
Proje ile Doğu Anadolu Bölgesinde hayatını sürdüren öğrencilere öğrencilerimizin duygusal bağ kurmaları sağlanacak. Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Bingöl İli Karlıova İlçesi Kantarkaya İlkokulu öğrencilerin tamamına ulaşılıp onlarla kendi öğrencilerimizin duygularını ve oyuncaklarını paylaşmaları sağlanacak. Öğrencilerimiz kendileri için istedikleri bir oyuncağı diğer okuldaki öğrenciye gönderecek. Oyuncak paketine de düşüncelerini içeren küçük notlarla hislerini anlatacak.
KANALI: Yaşam

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.