Okulumuzda barış adası

Erasmus Plus KA2 programları altında bulunan etwinning projelesi kapsamında kuruculuğunu İtalya (Anna Maria Scrimieri ) ile Türkiye'nin (Belgin Tunç) yaptığı bir barış adası inşa ediliyor. Samsun Kutlukent 80. Yıl İlkokulu öğrencilerinden bir grupla birlikte yapılan bu projede aynı binada görev yapmakta olan Kutlukent 80. Yıl Ortaokulu öğretmenleri Serap Erfalay ve Seda Kibiroğlu da destekleriyle projeyi güçlendiriyor.

SAMSUN- Erasmus Plus KA2 programları altında bulunan etwinning projeleri kapsamında kuruculuğunu İtalya (Anna Maria Scrimieri ) ile Türkiye'nin (Belgin Tunç) yaptığı bir barış adası inşa ediliyor. Samsun Kutlukent 80. Yıl İlkokulu öğrencilerinden bir grupla birlikte yapılan bu projede aynı binada görev yapmakta olan Kutlukent 80. Yıl Ortaokulu öğretmenleri Serap Erfalay ve Seda Kibiroğlu da destekleriyle projeyi güçlendiriyor.
Projede barış temalı oluşturulan adada bir medeniyet oluşturulmaya çalışılmaktadır. Bu kapsamda öğrencilerle uygarlık için olmazsa olmazlar konulu anket hazırlanmış ve hem öğrenci hem de öğretmenlere uygulanarak ortak bir uygarlık bulutu oluşturulmaya çalışılmaktadır.Adanın bir sokağına katılımcı ülkeler tarafından isim verilmiştir. Projeye katılan tüm ülkelerin mimarileri incelenerek öğrencilerle maketler yapılmıştır. Her katılımcı ülkeden üç öğrenci kendini tanıtmış ve eşleştiği diğer ülke öğrencilerinin gözünden resmi yapılmış ve ada sakini olmak üzere maket çalışması başlamıştır.Proje kapsamında ada için bir marş oluşturma çalışmaları başlamış bulunmaktadır. Bayrak oluşumu de akabinde yapılacaktır.Ayrıca ada başkanı seçimleri yapılması için her katılımcı okul kendi okul başkanını belirleyecek ve tüm ülkelerin çekilecek tanıtım videolarına göre oylama yapılarak ada başkanı belirlenecektir.
Amacı uygar bir toplumda olması gerekenleri öğrencilerin yaparak yaşayarak deneyimsel edinme yoluyla kazandırmak olan proje bu eğitim öğretim yılının sonuna kadar devam edecektir.
KANALI: Duyuru

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.