Bu şehrin çocukları Samsun Sporludur

Gazipaşa İlkokulu öğrencileri, 18.01.2018 Perşembe günü Saat 15.30’da Samsunspor’un 20 Ocak 1989 tarihinde geçirdiği elim kazanın yıldönümü nedeniyle Piazza Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen ‘Bu Şehrin Çocukları Samsunsporludur’ projesi etkinliğine Gazipaşa ilkokulu 500 öğrenci ile katıldı.

SAMSUN-Gazipaşa İlkokulu öğrencileri, 18.01.2018 Perşembe günü Saat 15.30’da Samsun Spor’un 20 Ocak 1989 tarihinde geçirdiği elim kazanın yıldönümü nedeniyle Piazza Alışveriş Merkezinde düzenlenen ‘Bu Şehrin Çocukları Samsunsporludur’ projesi etkinliğine Gazipaşa ilkokulu 500 öğrenci ile katıldı.
Samsun Maarif Hareketi kapsamında değerler eğitimi çalışmasıyla Samsunspor sevgisi ve marka değerini öğrenciler arasında yaygınlaştırmak amacıyla, okul müdürlerinin hazırladığı proje, 18 Ocak 2018 Perşembe günü saat 15.30’da Piazza Alışveriş Merkezi’nde Samsunlular ile buluştu.
Programda, 29 sene önce 20 Ocak 1989 tarihinde Samsunspor’un geçirdiği elim trafik kazasında yaralan kaptan Emin Kar bir konuşma yaparak, duygularını aktardı.
29 sene önce elim trafik kazasında hayatını kaybeden Samsunsporlu beş futbolcumuzu rahmetle yad eden Vali Osman Kaymak, “Samsunspor dışarıda anıldığı zaman herkes bu kazayı hatırlıyorlar ama Samsunsporlular hiç unutmuyorlar. Gerçekten gördük ki; Samsunspor Samsunumuzun ortak paydası. Acılarımız, iyi günlerimiz bizi birbirimize bağlayan ortak değerler. Bu genç kardeşlerimiz hayatlarının baharında belki de Samsun’a büyük bir müjdeyle dönecekken, Malatya deplasmanına giderken hayatlarını kaybettiler. Allah onlara rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. O günlerden kalan Emin Bey kardeşimize Allah acil şifalar versin. Bundan sonraki hayatlarında Allah yaralılarımıza iyi ve sağlıklı günler nasip eylesin.” dedi.
Etkinlik için Piazza Alışveriş Merkezi’nin her katına yerleştirilen 1000 öğrenci sırasıyla gösterilerini sunarak, ‘Kırmızı Beyaz En Büyük Samsun’, ‘Kırmızı Beyaz Sevdamız Samsun’ tezahüratlarını yaptı.Etkinliğe Samsunspor taraftarları ve çok sayıda vatandaş destek verdi.
KANALI: Spor
  • Türk gençliği, sağlıklı yetişip spor yaparsa ulusumuzun geleceği güvence altındadır. - MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.