Stemli Günler etwinning projesi ortaklarıyla canlı bağlantılar yaptık

ADANA-Seyhan Yıldıırm Bayazıt İlkokulu 1-F sınıfı Stem'li Günler Etwinning projesi kapsamında 6 Şubat Salı günü güvenli internet kullanımı ile ilgili proje ortaklarıyla canlı bağlantı yaptılar.

ADANA-Seyhan Yıldıırm Bayazıt İlkokulu 1-F sınıfı Stem'li Günler Etwinning projesi kapsamında 6 Şubat Salı günü güvenli internet kullanımı ile ilgili proje ortaklarıyla canlı bağlantı yaptılar.Daha iyi bir İnternet seninle başlayacak: Değerlerine sahip çık!
Çocuk ve gençlerin interneti belirli bir sorumluluk dhilinde güvenle kullanmalarını destelemek ve onları internetin yasadışı ve zararlı içeriklerinden korumak amacıyla 1999 yılında Avrupa Birliği Komisyonu bünyesinde oluşturulan Güvenli İnternet Programı kapsamında 2004 yılında INSAFE (European Safer Internet Network) ağı kurulmuştur. İnternet in bilinçli ve güvenli kullanımı çerçevesinde bilinçlendirme faaliyetlerine öncülük etmesi için kurulan INSAFE bugün Avrupa'da toplam 31 ülkenin Güvenli İnternet Merkezinin koordinasyonunu oluşturan bir ağdır.
Ayrıca, INSAFE ağı tarafından her yılın Şubat ayında organize edilen Güvenli İnternet Günü (GİG) 2004 yılından bu yana düzenlenmekte olup, bu sene dünyada yaklaşık 130 ülkede kutlanacaktır. Ülkemizde, Güvenli İnternet Günü etkinlikleri ilk olarak 2010 yılında gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Bu yılki Güvenli İnternet Günü de tüm dünyada ve Türkiye'de 6 Şubat 2018 tarihinde kutlanacaktır.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.