"Resimden Hikâyeye Projesi"

MERSİN Akdeniz Hatice Uluğ İlkokulu 2017- 2018 eğitim öğretim yılı boyunca ekim ayından mayıs ayına kadar 2-I sınıfı öğrencileri öğretmenleri Özden Arar rehberliğinde eTwinning projesi olan Resimden Hikayeye projesini uygulayacaktır. Proje çerçevesinde öğrencilere verilen resimleri yorumlamaları, hikaye yazmaları istenecektir.

MERSİN Akdeniz Hatice Uluğ İlkokulu 2017- 2018 eğitim öğretim yılı boyunca ekim ayından mayıs ayına kadar 2-I sınıfı öğrencileri öğretmenleri Özden Arar rehberliğinde eTwinning projesi olan "Resimden Hikâyeye Projesini" uygulayacaktır.
Projenin ismi Resimden Hikayeye olarak belirlendi. Çünkü proje çerçevesinde öğrencilere verilen resimleri yorumlamaları, hikaye yazmaları istenecektir, öğrencilere belirlenen konularla ilgili resimler verilecektir. Bu resimleri incelemeleri, anlatmaları ve hikayelerini yazmaları istenecektir. Öğrencilerin kendini sözlü ve yazılı olarak ifade etmeleri amaçlanmaktadır. Öğrencilerin öz güvenlerini geliştirme ve hayal güçlerini zenginleştirme adına etkinlikler düzenlenecektir. Yapılan çalışmalar okul ve sınıf panolarında sergilenecektir. Proje ay ay farklı konular işlenerek yürütülecektir. Proje 2017-2018 eğitim öğretim yılında ekim ayı başından mayıs ayının sonuna kadar sürdürülecektir.
KANALI: Duyuru

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.