Okulumuz öğretmenleri Dijital Okur-yazarlık alanında Dijital Atölye projesinde buluştu.

Okulumuz öğretmeni Özkan Seyrek'in kurucusu olduğu "Dijital Atölye/Digital Workshop" etwinning projesi Tüm yurttan olduğu gibi okulumuz öğretmenlerinin de dikkatini çekti. Okulumuz Öğretmenleri Özkan Seyrek, Ayşegül Eren Çevik, Fatma Demir, Filiz Büyüktokatlı, Gülnur Yazgan, Handan Soydan, Sunay Efe, Tülin Arslanpınar aynı projede ortak çalışmanın avantajlarından faydalanıyorlar.

KONYA-Meram Atatürk İlkokulu Okulumuz öğretmeni Özkan Seyrek'in kurucusu olduğu "Dijital Atölye/Digital Workshop" etwinning projesi Tüm yurttan olduğu gibi okulumuz öğretmenlerinin de dikkatini çekti. Okulumuz Öğretmenleri Özkan Seyrek, Ayşegül Eren Çevik, Fatma Demir, Filiz Büyüktokatlı, Gülnur Yazgan, Handan Soydan, Sunay Efe, Tülin Arslanpınar aynı projede ortak çalışmanın avantajlarından faydalanıyorlar. Öğrendikleri ve uyguladıkları etkinlikler ile öğrencilerin motivasyonunun artması ve velilerden gelen gelen olumlu dönütler bu projenin ne kadar doğru ve güzel bir faaliyet olduğunu ortaya koydu.
Projeye Türkiye'nin her yerinden 150 öğretmen katılıyor. Projede öğretmenler "Bilenler bilmeyenlere öğretsin." mantığı ile web2 araçlarındaki bilgilerini birbiriyle paylaşıyorlar. Öğrendikleri bilgileri okullarında sınıflarında eğitim materyali haline getirip öğrencileri ile günün teknolojik imkanlarını da kullanarak paylaşıyorlar.

Canlı bağlantılarla Online Kurs şeklinde verilen eğitim oturumlarında tanıtılan araçların kullanım yerleri ve örnekleri de veriliyor. Haftada bir eğitim yapılması planlanan projeye katılım ve isteğin fazla olması bazen iki eğitim verilmesine neden oldu.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.