Barış adasının bayrağını ve marşını oluşturuyoruz

Kutlukent 80. Yıl İlkokulu öğrencileri, öğretmenleri Belgin Tunç ile birlikte çalıştıkları "Peace Island" adlı eTwinning projesinde, bir uygarlık için gerekli ögeleri keşfederken ayrıca ülkelerin sembollerinin ne olduğunu da keşfediyorlar.

SAMSUN-Tekkeköy Kutlukent 80. Yıl İlkokulu öğrencileri, öğretmenleri Belgin Tunç ile birlikte çalıştıkları "Peace Island" adlı e twinning projesinde, bir uygarlık için gerekli ögeleri keşfederken ayrıca ülkelerin sembollerinin ne olduğunu da keşfediyorlar. Ocak ve şubat 2018 etkinlikleri olarak belirlenen bu çalışmalarda Belgin Tunç, ortak olduğu ülkelerle birlikte marşın sözlerini oluşturdular. Kutlukent 80. Yıl Ortaokulu müzik öğretmeni Tuğçe Köseoğlu marş olarak besteledi ve İngilizce öğretmeni Banu Uzun bu sözlerin besteye oturtulmasında yardımcı oldu. Okullarda disiplinler arası geçişin de desteklendiği eTwinning projeleri ortak çalışmayla üretme konusunda öğrencilere örnek oluyor.
Oluşturulan bu beste okul korosu tarafından seslendirilerek proje sistemine yüklendi. Mart ayında aynı marş tüm proje ortakları tarafından da seslendirilecek.
KANALI: Duyuru

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.