Bağarası Hürriyet İlkokulu etwinning projesi ile “O'nun İzinde”

AYDIN-Söke-Bağarası Hürriyet İlkokulu'nda 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı boyunca uygulanmakta olan "ONUN İZİNDE" adlı eTwinning projesi ikinci dönem çalışmaları başladı.

AYDIN 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının başlamasıyla birlikte Bağarası Hürriyet İlkokulu 4-B sınıfı öğrencileri ve öğretmeni Güliz Yüksel Yağcılar tarafından "Onun İzinde" adlı eTwinning projesi uygulanmaya başlamıştır. 1.dönem çalışmaları başarılı bir şekilde tamamlanmış olup 2.dönem de çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir.
Proje ile öğrencilerin Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün doğumundan itibaren geçtiği ve iz bıraktığı yerleri takip ederek onu tanımaları, anlamaları ve onu yaşatmaları amaçlanmıştır. Proje sayesinde öğrencilerin dillerine ve kültürlerine sahip çıkmaları, vatan ve millet sevgisiyle yetişmeleri, araştırma, yorumlama, problem çözme, iletişim becerilerinin gelişmesiyle birlikte özgüven duygusu kazanmaları, işbirlikçi grup çalışmaları yaparak birbirlerine saygılı davranmaları ve teknolojiyi kullanabilmelerine olanak sağlanmıştır.
2.dönemin ilk çalışması olarak Bağarası Hürriyet İlkokulu 4-B sınıfı öğrencileri Atatürk’ün yaşadıkları ilçe olan Söke’ye gelişinin 94.yıl dönümünü kutlamışlardır. 9 Şubat gününü hazırladıkları pano ile proje ortaklarıyla paylaşmışlardır. Bunun yanı sıra 4-B sınıfı öğretmeni Güliz Yüksel Yağcılar ve tüm öğrencileri “Şiirlerle Atatürk” başlığı altında Atalarına olan duygularını anlatan şiirler yazmışlardır. Çalışmalar Atatürk Albümü oluşturma, milli bayram kutlamaları ve çeşitli etkinlikler ile dönem sonuna kadar devam edecektir.
KANALI: Duyuru
  • Kıymetli Meslektaşım, sizi ve öğrencilerinizi canı gönülden kutluyor, iyi çalışmalar diliyorum.
  • Çok güzel ve hassas olan bu projeyi yürütmen öğrencilerine ve diğer çocuklara Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü daha iyi tanımlarını sağlayacaktır. Çalışmalarında başarılar arkadaşım.

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.