Sosyal Okul projemiz devam ediyor

GAZİANTEP-Nizip Hatice Seyit Çeker İlkokulu öğretmenleri "Sosyal okul" projesi çalışmaları çerçevesinde 03.03.2018 cumartesi günü çeşitli etkinlikleri içeren bir Gaziantep gezisi düzenlediler.

GAZİANTEP-Nizip Hatice Seyit Çeker İlkokulu öğretmenleri "Sosyal okul" projesi çalışmaları çerçevesinde 03.03.2018 cumartesi günü çeşitli etkinlikleri içeren bir Gaziantep gezisi düzenlediler. Bilginin hızla değiştiği ve bilgiye duyulan ihtiyacın giderek arttığı 21. yüzyılda ülkeler bireysellikten dünya vatandaşlığı kavramına yönelmiş ve öğrencilerin dünya vatandaşı olma yolunda çağın gerektirdiği nitelikte yetiştirilmesi ülkelerin en temel hedeflerinden biri hâline gelmiştir. Çağın eğitim kurumu niteliklerini tam olarak yerine getirmeyi başarmış etkin okulların özellikleri incelendiğinde okulların sadece akademik başarıları ile değil sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri ile de ön plana çıktıkları görülmektedir. İlimiz genelinde uygulamaya konulan Sosyal Okul projesi ile ilimizde bulunan okul, öğrencilerin ve öğretmenlerinin sadece akademik başarıları ile değil sosyal, sportif ve sanatsal yeterliliklerinde de farkındalıklarını en üst seviyeye taşıyarak sosyal okullar olarak ülkemizde lider il olma amaçlanmıştır. Proje okul öğretmenlerinin kendi içinde sosyalleşmesini de içermektedir.
İşte okulumuz öğretmenleri bu proje çerçevesinde buluşarak önce sinema izlemiş sonra bu gastronomi şehrinin birbirinden güzel yemeklerinin bulunduğu bir mekânda yemekte buluşmuş ardından da gazi şehrimizin güzellikleri gezilip ziyaret edilmiştir. Projemize katkı sağlayan bütün öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.