Sağlıklı Yaşam

Didim Efeler Ortaokulu 6/A sınıfı öğrencileri Nehir Sıla Kıstırak ve Jülide Canbolat 06.03.2018 tarihinde okul koridorunun panosunu "çevreye duyarlılık" farkındalığını arttırmak için Hayat Bisiklet Olsa sloganıyla süslediler.

AYDIN- Didim Efeler Ortaokulu 6/A sınıfı öğrencileri Nehir Sıla Kıstırak ve Jülide Canbolat 06.03.2018 tarihinde okul koridorunun panosunu "çevreye duyarlılık" farkındalığını arttırmak için Hayat Bisiklet Olsa sloganıyla süslediler.
Çevremizin ve dolayısıyla dünyamızın gittikçe daha sağlıksız ve daha gri bir yapıya bürünmesi öğrencilerimiz Jülide Canboılat ve Nehir Sıla Kıstırak'ı harekete geçirdi ve "Hayat Bisiklet Olsa" başlığı altında tamamıyla kendi çalışmaları olan bir pano çalışması hazırladılar.
Egzoz dumanının çevreye yaydığı karbondioksit, kükürt, kurşun kadmiyum gibi zararlı kimyasallara dikkat çeken öğrencilerimiz, bisikletin hem kaslarımız için hem de temiz bir nefes için ne kadar önemli olduğunu vurgulamaya çalıştılar.
Biz de öğrencilerimizin bu farkındalığı aşılamaya çalışmalarından ve hazırladıkları bu güzel panodan dolayı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.
KANALI: Yaşam

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.