Polonya hareketliliğimiz

KOCAELİ-İzmit Şehit Polis Volkan Sabaz İlkokulu "Herkes için Avrupa eğitiminde iş birliği ve dijital beceriler" adlı projeyle kodlama eğitimi almak için Polonya'ya gittiler.

KOCAELİ-İzmit Şehit Polis Volkan Sabaz İlkokulu "Computational thinking and Digital skills in European education for all" isimli Erasmus projesi kapsamında 4-10 Mart tarihleri arasında 3 öğretmen ve 4 öğrencisi ile Polonya'ya gitti.

5 günlük eğitimde offline ve online kodlama eğitimleri alan öğretmen ve öğrenciler, Elkte yer alan okulda proje koordinatörü Mehtap Kılıç, İngilizce Öğretmeni Didem Turgut Türkçakal, 1. sınıf Öğretmeni Zuhal Demir ve öğrencilerimiz Yakup Baki, Zeynep Ecrin Derin, Elif Sude Can, Umut Aydın ile fen, matematik, İngilizce derslerini kodlama ile öğrenme, pixel art, robot yapımı gibi aktivitelerde bulundular.

İtalya koordinatörlüğünde gerçekleştirilen projenin diğer ortakları: Romanya, İsveç, Slovakya ve Portekiz' dir. Okul Müdürü Necmettin Türkmen bundan sonraki hareketliliğin Slovakya’ya olduğunu ,İsveç, İtalya ve Portekizde de farklı öğrencilerin birer haftalık eğitimler alacağını dile getirdi.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.