Kariyer planlama semineri çıraklarımıza verildi

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ortak projesiyle tüm liselerde yapılması planlanan "Kariyer Planlama Semineri" Pendik Meslekî Eğitim Merkezi çıraklarına da Uzman Psikolog Zeliha Tutan tarafından verildi.

İSTANBUL- Pendik Mesleki Eğitim Merkezi çırak öğrencilerine seminer için gelen, öğretim görevlisi Uzman Psikolog Zeliha Tutan’a, okulumuz öğrencilerinin meslekî çalışmaları hakkında, Okul Yönetimi ve Müdürü Selami Çiçek bilgi verdi. Okulun konferans salonunda soru cevaplı ve iş deneyimleri konusunda 26 Mart 2018 Pazartesi günü 40 kişilik guruplar hâlinde sunum yapıldı.
Konferans anında tüm çırak öğrencilerin sorularına cevap veren Uzman Psikolog “iş tecrübelerini erken yaşta alan ancak farklı yaş gruplarındaki çırakların sorunlarının aynı olduğun” belirterek iş yerindeki yaşam tarzları, müşteri ilişkileri, iş’te kendi alanında ustalaşma, uzmanlaşma, müşteri sorunlarını dinleme ve işleri ile ilgili sorun çözme konusunda değerlendirmelerde bulundu.
Gelecekte iş beklentilerinin yüksek olduğunu ve çıraklıktan başlayan sürecin planlı-programlı çalışmayla yükseleceğini belirten Uzman, bunun da İş’te Kariyer anlamında olumlu olacağını, usta adayı öğrencilerin iş yerlerinde ustalarıyla-müşterileriyle paylaşacaklarını söyledi.
Okul Müdürü Selami Çiçek “Kariyer Planlama ve İşte Uzmanlaşma” konusunda usta adayı öğrencilerin bilinçli olmasının, idarecileri ve öğretmenleri mutlu ettiğini belirterek, seminere aktif katılımlarından dolayı öğrencilere, bu projenin gerçekleşmesinden dolayı İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğüne, destek veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına teşekkür etti.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.