Kadir Has İlkokulu plickers ile tanıştı

İSTANBUL-Maltepe Kadir Has İlkokulunda öğrenciler İngilizce öğretmeni Havva Kamuran Özçelik'in ortağı olduğu ' Better Together eTwinning' projesi sayesinde mart ayı etkinliği olan Web2 aracı plickers ile tanıştılar ve İngilizce dersleri daha eğlenceli ve öğrenilen bilgiler daha kalıcı hale geldi. Bu test çözme aracı öğrencilerde büyük ilgi uyandırdı ve eğlenerek tekrar yapıp soruları çözdüklerini söylediler.

İSTANBUL-Maltepe Kadir Has İlkokulu öğrencileri, İngilizce öğretmenleri Havva Kamuran Özçelik tarafından mart ayı boyunca plickers uygulaması yaptılar. Öğretmenleri tarafından öğrendikleri konularla ilgili önceden hazırlanıp sisteme kaydedilen soruları kendilerine verilen karekod kartlarıyla cevapladılar. Verdikleri cevapları anında tahtadan görerek yanlış ve doğrularını kontrol ettiler ve çok eğlenceli ders işlediler.
Öğrenciler soru çözmenin ve konu tekrarı yapmanın bu şekilde daha eğlenceli olduğunu belirttiler. Havva Kamuran Özçelik derste teknoloji kullandığı zaman daha verimli ders işlediğini ve öğrencilerin derse dikkatini daha çok çektiğini belirtti.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.