Üsküplü öğrenciler fidan dikti

KIRKLARELİ – Merkez - 04.04.2018 - Kırklareli’nin Üsküp beldesinde Üsküp Atatürk Ortaokulu ve Üsküp Atatürk İlkokulu öğrencileri çok sayıda fidanı toprakla buluşturdu, can suyunu verdi.

KIRKLARELİ – Merkez Kırklareli’nin Üsküp beldesinde Üsküp Atatürk Ortaokulu ve Üsküp Atatürk İlkokulu öğrencileri 04 Nisan 2017 günü çok sayıda fidanı toprakla buluşturdu, can suyunu verdi.

Üsküp Belediyesinin katkılarıyla gerçekleştirilen etkinlik, Üsküp Gündoğdu Mahallesi’nde yapıldı. Yaklaşık 100 kadar çam fidesi, Üsküp Belediye Başkanı Hüseyin Kasap, Üsküp Atatürk Ortaokulu Müdürü Mustafa Akyüz, Üsküp Atatürk İlkokulu Müdürü Ahmet Özbey, öğretmenler ve öğrenciler tarafından toprakla buluşturuldu.

Üsküp Atatürk Ortaokulu 8A sınıfı öğrencisi aynı zamanda okul meclis başkanı Selen Küçükbatal; yarınlara bırakılacak en güzel hediyenin ağaç olduğunu ifade ederek, "Dünyada teknolojik gelişmeler arttıkça, soluduğumuz her nefes, aldığımız her oksijen azalıyor. Gelecekte daha temiz nefes alabilmenin yolu da bugün diktiğimiz fidanlardır. Diktiğimiz her fidan gelecekte temiz nefes, temiz hava olacaktır" diye konuştu.

Etkinlikte ayrıca dikilin her ağaca öğrenciler adına bir künye takıldı.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.