Okul atölyesinde cnc router ürettk

2017-2018 eğitim öğretim yılı 1.döneminde Ümraniye Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine Atölyesinde öğretmen ve öğrenciler kendi imkanlarıyla makine atölyesinde Cnc Router Makinası ürettiler

İSTANBUL-Ümraniye Kısıtlı imkanlar ve bütçe ile öğretmenlerinin de maddi ve manevi destekleri ile daha önce de değişik projelere imza atan Makine Teknolojisi Bölümü üretmiş olduğu makineler ile öğrencilerine, ailelerine heyecan katmaya devam ediyor.
Türkiye’nin seçkin okullarından olmayı misyon eden Makine Bölümü 7 sanayi bölgesi içinde bulunarak teknolojiye hakim bireyler yetiştirmektedir.
Cnc Router tezgahımızı kendimiz ürettik.
Daha önce Üniversitelerin 3 eksenli olarak yaptıkları CNC Router makinesini 4 eksenli olarak imal ettik. Çalışma kapasitesini de 120x120 cm olarak tasarladık. Bu oldukça yüksek bir değer. Hafif metaller, ahşap, petrol türevi ürünler işlemek için oldukça ideal bir makinedir. Öğrencilerimiz çizdikleri ürün resimlerini bu tezgâhta 1 milimetrenin binde bir hassasiyetinde imal edebilmektedirler.
Tamamen bilgisayar kontrollü üretim yapan bir tezgahta yapamayacağınız işlem yok gibidir.Her türlü metal ve ahşap üzerine işlem yapılabilmektedir.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.