Fatih Projesi Eğitmenleri Arduino Uygulamaları Kursu'nda

Osmangazi UZEM Salonu'nda Fatih Projesi Eğitmenlerinin kursiyer olarak katıldığı eğitim görevlisi olarak da Yeşil Yayla Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi bilgisayar öğretmenleri Murat Karataş, Aydın Altın ve Engin Kılıç görevlendirildiği Arduino Uygulamaları Kursu 09 Nisan 2018 tarihinde başladı.

BURSA – Osmangazi UZEM Salonu'nda Fatih Projesi Eğitmenlerinin kursiyer olarak katıldığı eğitim görevlisi olarak da Yeşil Yayla Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi bilgisayar öğretmenleri Murat Karataş, Aydın Altın ve Engin Kılıç görevlendirildiği Arduino Uygulamaları Kursu 09 Nisan 2018 tarihinde başladı.
Arduino Uygulamaları Kursu 09.04.2018-13.04.2018 tarihleri arasında UZEM'de yapılacak.
Eğitim görevlisi Murat Karataş: Arduino içinde hazır olarak mikrodenetleyici, giriş-çıkış pinleri, osilatör vb. elektronik bileşenleri barındıran fiziksel dünyayı algılayan ve kontrol edebilmek için kullanabileceğiniz basit bir bilgisayardır. Basit bir mikroişlemci ve yazılım için bir geliştirme ortamına sahip basit bir fiziksel hesaplama platformudur. Bu geliştirme platformunun içinde değişik Arduino kartlar, birçok farklı işlem yapmaya yarayan eklentiler ve program yazmaya yarayan Arduino IDE bulunduğunu ifade etti. Açık kaynak olmasıyla, çok farklı amaçlar için farklı eklentiler üretilerek tasarlanmaktadır. Bu eklentiler ve Arduino yapısıyla lehim, mikrodenetleyici devre kurulumu gibi çalışmalar yapılmayarak zamandan kazanılmaktadır.
Katılımcı öğretmenlerimiz almış oldukları kursun meslekî ve kişisel gelişimlerine katkı sağladıklarını ifade etmişlerdir.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.