Ergenlik sizin eve uğradı mı? Konulu seminer

İSTANBUL -Pendik Mesleki Eğitim Merkezinde seminer etkinlikleri devam ediyor. Her yaş gurubundan kalfa ve usta adaylarının eğitim gördüğü okulda; rehberlik servisi ve idarenin İstanbul İl Milli Eğitim-İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliği meyvesini verdi.

İSTANBUL/Pendik Mesleki Eğitim Merkezinde çırakların en çok istediği alanda verilen seminer İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü-İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Uzman Psikolog Kübra Nur Uzun tarafından 5 Nisan 2018 de gerçekleştirildi.
Veli, öğretmen ve okul idaresinin de izlediği gurupların seminerlerinde; anne ve babaların çocuklarıyla iletişimde nerede eksik kaldıkları, gençlerin beklentileri, kişisel anlamda sorun olarak görülen ancak gençlerin gerçek gereksinimleri konularında, sunum yapan Psikolog Kübra Nur Uzun veliler tarafından takdirle karşılandı.
Velilerin çocuklarımız bizi anlamıyor, onlar için çalışıyoruz ancak çatışıyoruz diye şikayetçi olduklarını, okul idaresi ise genç yaşta çok büyük sorumluluklar yüklenildiği için gençlerin bu konuda şikayetçi olduğunu belirtti.
Okul müdürü Selami Çiçek seminerin çok verimli olduğunu, velilerin memnun kaldığını, talep geldiğinde tüm velilerimize guruplar halinde seminer verilebileceğini belirterek. Uzman psikolog Kübra Nur Uzun Hanımın anlatım ve sunum konusundaki başarısının velilerimizi bundan sonraki seminerlere katılımı konusunda istekli kıldığını belirtti.
Rehber öğretmen Eyüp Emre Bayır velilerin ve ergenlik yaşını geçmiş, anne baba olmuş kalfa adaylarımızın da bu konudaki seminer ihtiyaçlarını, bilgi donanımlarını artırıcı çalışmaları, sosyal aktiviteleri devam ettireceğini belirterek, seminerin yapılmasında emeği olan kurum ve kuruluşlara, gelen velilere katılımlarından dolayı teşekkür etti.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.