E-twinning okulu etiketi aldık

MERSİN-Silifke-TOKİ Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin E-güvenlik çalışmaları E-Twinning tarafından 16 Nisan 2018 tarihinde "E-twinning okulu etiketi" ile ödüllendirildi.

MERSİN-Silifke TOKİ Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Gül Katman'ın hazırlamış olduğu sunular ve videolar tüm öğrencilerimize izletildi. Güvenli internet kullanımı konusunda öğrenciler bilgilendirildi. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Sercan Yaşar, güvenli internet konusunda bilgisi olmayan insanların başına gelen olaylara değindi. Gerçek hayatın bir parçası olan bu olaylara ilişkin gazete haberlerini öğrencilerle paylaştı. İngilizce öğretmenlerimiz Haluk Uğuz ve Gülperi Tezcan da anlatmak istediklerimize tercüman oldular.
Brüksel´deki Merkezi Destek Servisi tarafından bu yıl ilk defa uygulanan, Okul seviyesinde yapılan çalışmaları tanımak için eTwinning Okul Etiketi adıyla yeni bir etiket başvurusu başlatılmıştı. Çeşitli kriterleri sağlayan okullar sisteminden belirlenerek adaylık süreçleri başlatılmıştı.
Yapılan başvuruların titizlikle değerlendirilmesi sonucunda; Avrupa´dan 1297, Türkiye´den 179, ilimizden de 17 okul bu etiketi kazanmıştır.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.